Celníci odhalili ve vlaku muže, který v těle pašoval kokain

- Aktuality autor: red

Olomoučtí celníci dopadli minulý týden ve čtvrtek v mezinárodním rychlíku jedoucím z Polska do Rakouska cizince, který v těle pašoval kokain.

Převážel celkem 114 gramů této drogy, řekla mluvčí olomouckého celního ředitelství Marie Bortlová. Muži původem ze západní Afriky hrozí až deset let vězení. je ve vazbě. Pašování kokainu v těle olomoučtí celníci odhalili také v lednu.


"Cestující vykazoval indicie naznačující pašování drogy. Celníci provedli další kontroly za účelem detekce přítomnosti omamné psychotropní látky. Ty potvrdily výskyt drogy v těle. Následné CT vyšetření s jistotou prokázalo, že muž ukrývá v tělních dutinách čtyři kontejnery s neznámou látkou," uvedla mluvčí. Váhu drogy celníci zjistili poté, co muž pouzdra s kokainem vyloučil.


Olomoučtí celníci odhalili pašování kokainu v těle také v lednu. Drogu převážel v mezinárodním rychlíku jedoucím z Polska do Rakouska rovněž muž původem ze západní Afriky. Vezl celkem 160 gramů kokainu.


Pašování drog v tělních dutinách je velmi nebezpečným trendem. V případě poškození obalů drogy dochází k okamžitému úmrtí pachatele. Tento způsob pašování má přesto podle mluvčí vzrůstající tendenci. Jen v roce 2009 celníci zabránili pašování kokainu do Česka touto metodou ve 12 případech.

Tagy: policie kokain celníci pašování

Zdroje: ČTK