Celníci objevili v Brně skrýš plnou padělků za šest milionů korun

- Aktuality autor: red

Celníci objevili v sobotu v Brně v prázdném stánku v tržnici v Olomoucké ulici úkryt za zrcadlem, v němž byly padělky zboží za šest milionů. ČTK to dnes řekla jejich mluvčí Lada Temňáková.

Skrýš byla naplněna bezmála 800 kusy textilu, 50 kabelkami a tisíci ponožkami. Zboží bylo neoprávněně označeno názvy a logy světově známých firem. Uživateli stánku hrozí až pětimilionová pokuta.


K odhalení zboží napomohla náhoda. Celníci si při sobotní obchůzce tržnicí všimli, že jeden ze stánků není uzamčený. Uvnitř zjistili, že je opuštěný. Bylo v něm několik padělků.

Při důkladné prohlídce tohoto prostoru objevili tajný vchod za zrcadlem visícím na stěně stánku. V úkrytu za dvojitou stěnou byly krabice s dalšími padělky - s opasky a kabelkami.

Největší překvapení čekalo na celníky po sejmutí textilu rozvěšeného po stěnách. Za tričky a mikinami bylo okno vedoucí do velmi úzké uličky mezi skladovacími halami, uvedla mluvčí.

Jeden z celníků se pak musel za pomoci kolegů vsoukat do tohoto těsného prostoru. V uličce a částečně i pod stánkem byl vyhlouben prostor, v němž byly ukryty pytle s dalšími padělky.

Případ je jedním z letošních největších úspěchů brněnských celníků v boji s prodejci padělaného zboží.

Tagy: policie Brno padělky

Zdroje: ČTK