Čech zřejmě ubodal v Londýně přítelkyni, pak skočil pod metro

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Londýnská policie vyšetřuje případ třiadvacetiletého Čecha, který spáchal na Nový rok sebevraždu skokem pod metro. Policie ho podezírá, že předtím ubodal svou sedmadvacetiletou českou přítelkyni, jejíž tělo bylo nalezeno v bytě v severním Londýně.

Londýnská policie zveřejnila jak jméno ubodané ženy, tak i její fotografii. Sdělila rovněž, že oběť pracovala jako zástupkyně manažera jedné evropské oděvní firmy. 

Podle Scotland Yardu muž zahynul pod vagonem metra v sedm hodin večer na Nový rok na stanici Finsbury Park. V neděli dopoledne pak záchranka objevila v Hampden Way v Barnetu na severu Londýna ženu, která vykrvácela po četných bodných ranách. U jejího těla byl nalezen nůž. 

Policie obě úmrtí spojuje

Policie sdělila, že příbuzní třiadvacetiletého muže byli informováni a jeho oficiální identifikace bude v pátek. 

Londýnská policie obě úmrtí spojuje. "V této chvíli nikoho jiného v rámci tohoto vyšetřování nehledáme," uvedl policejní mluvčí. 

"Je to tragický případ. Vyjadřujeme soustrast všem, kterých se týká," uvedla policejní inspektorka Liz Bakerová. "Chtěli bychom poděkovat českému velvyslanectví za pomoc při vyšetřování." Policejní prohlášení také cituje otce zavražděné. "Byla plná života, byla to laskavá, pozorná a milující dcera," uvedl.

Tagy: policie Londýn sebevražda Čech ceska

Zdroje: ČTK