Čech v USA dostal tři roky vězení za to, že nevrátil obytný vůz

- Aktuality autor: red

Čech Miloš Gašpar dostal ve Spojených státech trest tři roky vězení za to, že na západě státu Missouri nevrátil vypůjčený obytný vůz. Informovala o tom agentura AP.

Čtyřiačtyřicetiletého muže shledala porota v missourském městě Platte City vinným v lednu. Dnes se dozvěděl výši trestu. Obytný vůz za 80.000 dolarů (téměř 1,5 milionu korun) si Gašpar pronajal na jednom z předměstí Kansas City v roce 2002.

Podle žalobce Erika Zahnda to nebyl první jeho podobný prohřešek. Loni úřady Čecha našly ve středoamerickém Belize na luxusní jachtě za půl milionu dolarů (9,4 milionu korun), kterou si také pronajal a nevrátil. V roce 2006 si zase Gašpar na Kanárských ostrovech vypůjčil a nevrátil katamarán.

Podle internetových stránek bulvárního deníku Amandala, který vychází v Belize, tam byl Gašpar loni v březnu zadržen s dalšími dvěma Čechy. Trojice, jež se při příjezdu do země údajně prokázala falešnými dokumenty, si předtím v únoru půjčila na Martiniku jachtu Ishtar. Cestou do Belize ji přejmenovala na Victorii. Belize po zadržení Gašpara vydala do Spojených států, kde na něj byl zatykač.

Tagy: vězení Čech

Zdroje: ČTK