Část senátorů chce, aby jim Zeman veřejně vysvětlil své výroky

- Aktuality autor: art

Senátoři z klubů Starostové a KDU-ČSL ve středu veřejně vyzvali Miloše Zemana, aby na příští schůzce senátu osobně vysvětlil své kontroverzní výroky z posledních několika týdnů. Přišli s tím během jednání o jmenování nového ústavního soudce. Zemanovi příznivci v senátu to označili za zneužití tématu. 

Někteří senátoři chtějí, aby jim Zeman vysvětlil své výroky

Někteří senátoři chtějí, aby jim Zeman vysvětlil své výroky,zdroj: Profimedia.cz

Předseda klubu STAN Jan Horník trvá na tom, že by měl Zeman "vysvětlit a obhájit svá vyjádření a postoje, které v minulých dnech a týdnech znepokojila tolik občanů České republiky".

Za pravdu mu dává šéf lidoveckého klubu Petr Šilar. Prezident by se podle něj měl vyjádřit ke svým krokům, které "pobuřují naši společnost". O jaké přesně výroky senátorům přesně jde, ale není jasné.

Sociálně demokratický místopředseda senátu Zdeněk Škromach jim vyčetl, že s výzvou přišli mimo téma středeční schůzky, na které se řešilo jmenování místopředsedy České advokátní komory Davida Uhlíře ústavním soudcem, jehož nominaci mimochodem senátoři odsouhlasili. Výzva podle něj patřila na jednání organizačního výboru, který by ji případně zařadil do programu příštího jednání. 

Tagy: Senát ČR Česko český prezident česká politika

Zdroje: ČTK