Část Prahy se bouří proti stavebním předpisům Hudečka

- Aktuality autor: Alina Holušová

Některé pražské radnice se staví proti novým stavebním předpisům, které prosadil "topácký" primátor Tomáš Hudeček. Směrnice vešly v platnost 1. října. Starostům vadí, že je schválila jen městská rada, ale i další záležitosti včetně zahušťování města nebo to, že v nich schází normy osvětlení bytů a počtu parkovacích míst.  Své výhrady popsali v dopise adresovaném Hudečkovi. Kvůli předpisům už s primátorem válčí reklamní společnost BigBoard. 

Pražský primátor Tomáš Hudeček brání "své" stavební předpisy zuby nehty. Kromě billboardistů se ke kritikům ale připojily i některé pražské radnice

Pražský primátor Tomáš Hudeček brání "své" stavební předpisy zuby nehty. Kromě billboardistů se ke kritikům ale připojily i některé pražské radnice,zdroj: Profimedia.cz

"Konstatujeme, že předpisy prosazené primátorem Hudečkem jen a pouze na jednání rady jsou škodlivé pro celou metropoli a omezují i ohrožují občany tohoto města," píšou odpůrci předpisů v dopise primátorovi.  

Podle vzbouřeneckých radnic měla Praze schválit předpisy Evropská komise.

Hudeček si žádná pochybení nepřipouští a kritiku vedení Prahy 1, Prahy 2 či Prahy 9 považuje za "účelovou".  Starostové zmíněných městských částí jsou podle něj ovlivněni billboardovou lobby.

"Petenti podepsání pod touto vyzvou byli pozváni na odborné debaty, na připomínky byl oproti povinné lhůtě dvojnásobek času a my skutečně nemůžeme za to, ze za sebe poslali úředníky," komentoval to Hudeček.

Kvůli předpisům proti němu už před časem vytáhli do boje někteří poskytovatelé outdoorové reklamy. Nové směrnice označují za likvidační. Předpisy, které mimo jiné omezují rozšiřování města na úkor krajiny, naopak podpořila Česká komora architektů.  

Tagy: Česko reklama ČR pražský magistrát komunální volby česká politika BigBoard Svaz provozovatelů venkovní reklamy (SPVR) stavební předpisy komunální politika

Zdroje: ČTK,Vlastní