Bývalý strážník si odsedí 6 let za zneužívání mladých dívek

- Aktuality autor: Michal Polák

Trest šest let ve věznici s ostrahou si dnes u Krajského soud v Liberci vyslechl pětadvacetiletý Petr Bukvic ze Železného Brodu obžalovaný za zneužívání mladých dívek. Soud jej uznal vinným ze znásilnění, pohlavního zneužívání a také výroby nebo šíření pornografie.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Bukvic, který je už nyní dobrovolně pacientem psychiatrické léčebny v Kosmonosech, obvinění nepopíral. Odmítal pouze to, že děvčata znásilnil. Kromě vězení jej z rozhodnutí soudu čeká ještě ústavní sexuologická léčba.

Bývalý strážník se trestné činnosti dopouštěl několik let. Kontaktoval dívky ve svém okolí nebo se s nimi seznamoval prostřednictvím internetových sociálních sítí. S dívkami mladšími 15 let míval běžně pohlavní styk a nahé si je také fotografoval. Dvě podle soudu znásilnil.

Odborníci u Bukvice diagnostikovali adolescentofilii, odchylku, kdy se zaměřuje na dívky ve věku 13 a 14 let. Ve styku s objektem svého zájmu nad sebou navíc mladý muž ztrácí kontrolu a je agresivní. Podle znalce je proto jeho pobyt na svobodě společensky nebezpečný.

Zdroje: ČTK