Bývalého místostarostu Kolína (ODS) obvinila policie. Řekl si o úplatek?

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Kriminalisté obvinili bývalého kolínského místostarostu Romana Pekárka (ODS), který si údajně řekl o milionový úplatek. Zároveň stíhají brněnského podnikatele Petra Ličku. Uvedl to ve středu server iDnes.cz.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Muži jsou podezřelí z toho, že si domluvili prodej městských pozemků za výrazně nižší cenu, než určuje trh. 

Zatímco Pekárek čelí obvinění z požadování milionového úplatku a zneužití pravomoci veřejného činitele, stavaře Ličku kriminalisté stíhají kvůli podplácení. Pekárek řekl, že o obvinění zatím nemá žádné informace, a zopakoval, že trvá na své nevině. "Cítím se být nevinen a doufám, že se to prokáže," dodal. 

Informační embargo ze strany žalobce

Státní zástupce na případ uvalil informační embargo. Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek řekl, že kvůli tomuto pokynu ke kauze nemůže sdělovat žádné informace. 

Kolín kvůli komplotu údajně přišel o 26 milionů korun. Pozemky, které Lička od města koupil za 15 milionů, totiž měly podle znalce najatého policií cenu 41 milionů korun, uvedl iDnes. 

Zda Pekárek peníze od jednatele stavební firmy převzal, není zřejmé. Kvůli aféře přišel o místo na kandidátce ODS nejen on, ale i starosta Jiří Buřič (ODS), jenž údajně o věci věděl. Oba politici obvinění odmítají. Aféra s údajným úplatkem pro Pekárka připravila ODS v Kolíně o výsadní postavení na radnici. Její volební zisk se v podzimních volbách výrazně propadl a občanští demokraté přišli o místa ve vedení města. V Kolíně nyní vládne koalice tvořená Změnou pro Kolín, Kolíňáky a TOP 09.

Tagy: obvinění uplatek kolin místostarosta

Zdroje: ČTK