Bývalá ústavní soudkyně chce být senátorkou za zelené

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová chce na podzim v Brně kandidovat za Stranu zelených do Senátu. Třiašedesátiletá Wagnerová, které mandát ústavní soudkyně vypršel v úterý, to dnes oznámila v Brně. Měla by kandidovat v obvodě Brno-město, kde je nyní senátorem Richard Svoboda (ODS).

Kandidaturu Wagnerové musí ještě oficiálně potvrdit stranické orgány. V pátek o ní bude jednat krajská konference zelených. Předseda strany Ondřej Liška očekává, že Wagnerovou podpoří. Na úrovni celostátního vedení se bude o kandidátech do Senátu definitivně rozhodovat v polovině května. Teprve poté chce Wagnerová hovořit o podobě kampaně, svých cílech a hlavních politických tématech.

Wagnerová dnes novinářům řekla, že za vrchol své kariéry považuje Ústavní soud. V Senátu prý chce zúročit zkušenosti, a nikoliv budovat politickou kariéru. "Pro zúročení zkušeností, které jsem posbírala především na Ústavním soudu, je Senát nejvhodnější místo," uvedla.

Někdejší místopředsedkyni Ústavního soudu prý oslovily také další politické strany. Pro zelené se rozhodla například kvůli tomu, že mají mladé voliče a nemají nic společného s korupčními skandály. "Navíc je to malá liberální strana, a takové jsem vždy volila," uvedla Wagnerová.

Tagy: ODS kandidátka zelení

Zdroje: ČTK