Bývalá farma Bolka Polívky půjde do dražby zřejmě v říjnu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Bývalá farma Bolka Polívky půjde do dražby patrně koncem října. Jednal o tom dnes v Brně věřitelský výbor. Případné námitky mohou věřitelé ještě podávat do konce září, řekla dnes ČTK insolvenční správkyně Petry Hýskové ze společnosti Edl a partneři. Podnik známého herce je v konkurzu od letošního dubna.

Bolek Polívka

Bolek Polívka,zdroj: Profimedia.cz

"Kdokoliv, kdo má za to, že je někde něco v nepořádku, má do 30. září lhůtu, ať se vyjádří," uvedla Hýsková. Jeden z věřitelů, Polívkův přítel Alexandr Seidl, dosud možnost prodat farmu veřejnou dražbou zpochybňoval. Podle Hýskové je dražba plánovaná na 23. října 2013. "Smlouva o provedení dražby je platná, většina s ní vyslovila souhlas," uvedla.

Polívka výstavbu farmy financoval mimo jiné z dotace. Její podmínky by podle některých mohly prodej komplikovat. Týkaly se například udržení zaměstnanosti nebo celoročního provozu. Seidlův právník dnes navrhl ukončení dotace dohodou. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod s tím souhlasil, řekla jeho mluvčí Kateřina Dobešová. "Naše pohledávka tedy bude přeměněna na nepodmíněnou v celé její výši a byla nám přiznána plná hlasovací práva ve věřitelském výboru," uvedla.

Insolvenční řízení je jasná věc

Podle ní je cílem co nejdříve dospět v insolvenčním řízení ke zdárnému zpeněžení majetku tak, aby bylo uspokojeno co nejvíce věřitelů. "Chceme, aby to, co bylo v Olšanech vybudováno, mohlo přejít do režimu řádného fungování a zaměstnávání potřebného personálu a sloužilo svému účelu," uvedla Dobešová.

Insolvenční správkyně dosud předpokládala, že farma jako komplex by se mohla prodat za cenu mezi 15 až 20 miliony korun. Podle insolvenčního rejstříku se o farmu zajímá zahraniční investor, nebo Polívkův přítel Alexandr Seidl, který je i členem věřitelského výboru a vlastní pozemky v okolí farmy.

Podnik nově už nenese hercovo jméno. Polívka nechal obchodní firmu přejmenovat na Penzion Olšany s.r.o. "Tento krok pravděpodobně sníží hodnotu nemovitosti," řekl dnes Josef Machů z dražební kanceláře Prokonzulta.

Nefunguje ani web

Nefunguje ani web farmy, visí na něm pouze hercovo prohlášení. Polívka upozorňuje návštěvníky webu, že už na chod farmy nemá vliv. "Uvědomuji si, že situace v Olšanech není příznivá a velice se za to všem návštěvníkům omlouvám. Podle zákona však platí, že již nemohu do věcí podniku nijak zasahovat," uvedl Polívka v prohlášení. K osudu farmy se dosud prakticky nevyjadřoval.

Podle Hýskové odstraněním informací z webu "bylo narušeno plynulé naplňování ubytovací kapacity areálu farmy, čímž opět dochází ke snižování majetkové podstaty," uvedla Hýsková v dokumentu založeném v insolvenčním rejstříku.

Turistická atrakce Olšan se dostala do potíží kvůli tomu, že se Polívka rozhodl rozšířit hotel a postavit wellness centrum, na které dostal dotaci z peněz Evropské unie. Nestačila však na to, aby splatil veškeré pohledávky. Loni na podzim ho tak poslala do insolvenčního řízení Kaláb-stavební firma. V dubnu rozhodl soud o konkurzu. Uznává pohledávky za zhruba 50 milionů korun.

Tagy: bankrot konkurz farma Bolka Polívky

Zdroje: ČTK