Bytem palestinského velvyslance v Praze otřásl výbuch. Diplomat zemřel

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 1. 1. 2014 16:18) - Aktuality autor: Danica Klein

Palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál, který byl dnes zraněn při výbuchu ve svém domě v pražském Suchdole, v nemocnici zemřel, řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Pyrotechnici zároveň prohledávají sousední dům, který je také v majetku palestinské ambasády. Na místo jede policejní prezident Martin Červíček. 

Exploze v bytě velvyslance

Exploze v bytě velvyslance,zdroj: metro.cz

Na místě byla kvůli podezření na nadýchání splodin a stresové reakci ošetřena ještě dvaapadesátiletá žena, kterou sanitka převezla do nemocnice v Motole. Mluvčí nemocnice Pavlína Danková řekla, že žena utrpěla pouze šok a nebyla zraněna. Z nemocnice byla po vyšetření na traumatologii opět propuštěna. Zda šlo o manželku velvyslance, nechtěla komentovat. 

Velvyslanec se funkce oficiálně ujal 11. října loňského roku, kdy předal pověřovací listiny prezidentu České republiky Miloši Zemanovi. V bytě byla v době výbuchu celá diplomatova rodina, potvrdil Radiožurnálu Nabil el Fahel z tiskového oddělení palestinského velvyslanectví. 

Příčina výbuchu se stále vyšetřuje. Původní informace o nástražném systému se zatím nepotvrdily, serveru Novinky.cz zdroje obeznámené s průběhem vyšetřování sdělily, že pravděpodobně šlo o neopatrnou manipulaci s nebezpečnou pyrotechnikou nebo výbušninou. 

Budova, v níž k výbuchu došlo, je novostavbou a podle starosty Suchdola Petra Hejla zatím nebyla ani zkolaudována. Velvyslanec se do rezidence zamýšlené jako budoucí sídlo palestinské ambasády nastěhoval před několika dny. 

Než budou známy výsledky prohlídky pyrotechniků, nesmí dovnitř žádné další osoby. Do domu se proto ještě nedostali ani pražští kriminalisté. "Tudíž je zatím předčasné hovořit o příčinách nebo o podrobnostech detonace," řekla mluvčí policie Andrea Zoulová. V úvahu proto nyní přicházejí všechny možné verze. "Máme několik verzí, ale nejde zatím ani jednu z nich vyloučit," řekla. 

Tagy: výbuch byt palestinský velvyslanec Suchdol Internacionální ulice

Zdroje: ČTK