Budoucí nejvyšší mrakodrap v ČR stál 800 mil. Kč. O byty v něm je velký zájem

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Prostory v budoucí nejvyšší budově Česka, brněnském mrakodrapu AZ-Tower, jsou téměř z poloviny definitivně rozprodané, zbytek je zamluvený. Ze sedmnácti obytných apartmánů je jich volných už jen pět. Za cenu 16 milionů bez DPH je prodaný i největší z nich, mezonetový byt o rozloze 330 metrů čtverečních, který se nachází ve 28. a 29. patře.

"Dokonce se nám ozvali i zájemci, kteří byli ochotni původního kupce mezonetového apartmánu přeplatit, a to až o 30 procent," řekl dnes novinářům manažer projektu Petr Teplý. Podle něj byl největší zájem o obytné apartmány. Jejich cena začíná na 64.000 korun za metr čtvereční. V budově budou ve 23. až 29. patře a všechny budou kompletně vybaveny pro okamžité bydlení.

Na 48 procent prodaných prostor jsou již podepsané smlouvy. Prodej všech zbylých prostor je podle Teplého v jednání. "Pokud se všechna jednání podaří dotáhnout do konce, tak je celý objekt rozprodaný," uvedl Teplý.

V současnosti se pracuje na sedmnáctém patře. "Rychlost výstavby jednoho patra je devět až dvanáct dní," upřesnil Teplý. Podle něj bude skelet dokončený letos v září a celá budova bude hotová v dubnu příštího roku. Následná kolaudace potrvá čtyři až pět měsíců.

AZ Tower bude mít "přírůstky"

AZ Tower má měřit 111 metrů, tím se stane nejvyšší budovou v ČR. Bude mít 30 podlaží. V prvním až třetím patře vznikne vznikne obchodní pasáž včetně restaurace, fitness centra o rozloze 1350 metrů čtverečních a autosalonu s autoservisem. V ostatních podlažích budou kanceláře. V nejvyšším třicátém bude technické zázemí. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 275 aut. Celá stavba má stát 800 milionů korun.

Mrakodrap vyrůstá v lokalitě mezi ulicemi Pražákova a Heršpická. Lokalita má výbornou dopravní dostupnost, včetně napojení na dálnici D1 a podle Teplého je vyhodnocena jako ideální pro stavbu výškových budov. Ve fázi projektu jsou podle něj hned dvě stavby sousedící s budovou AZ-Tower. Jedna z nich má být dokonce o šest metrů vyšší.

Tagy: prodej

Zdroje: ČTK