Brno se bude o víkendu potýkat s výlukou mezi hlavním a židenickým nádražím

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Cestující, kteří zamíří o víkendu vlakem z Brna či do Brna, čeká od sobotního odpoledne do nedělního rána výluka viaduktu Křenová, který spojuje hlavní nádraží s nádražím v Židenicích. Dotkne se tedy tratí směrem na Českou Třebovou a Havlíčkův Brod. Vlaky pojedou podle výlukových jízdních řádů a většinu z nich nahradí ve zmíněném úseku autobusy, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. 

Nádraží v Brně

Nádraží v Brně,zdroj: isifa/MAFRA/JIŘÍ SALIK SLÁMA

Trati z Havlíčkova Brodu přes Brno do Břeclavi se výluka dotkne od sobotních 21:45 do nedělních 8:00, trati z České Třebové do Brna od sobotních 16:45 do nedělních 7:30. Vlaky pojedou podle výlukového jízdního řádu, většinu z nich nahradí v úseku mezi hlavním a židenickým nádražím autobusová doprava. Osobní vlaky, které přes hlavní nádraží projíždějí směrem od Břeclavi, pojedou odklonem a zastaví v Modřicích, odkud pojede náhradní doprava do Brna. 

Stejně tak zastaví v Modřicích i dva noční mezinárodní vlaky, rychlík z Prahy přes Havlíčkův Brod skončí už v Králově Poli. 

Krátká výluka viaduktu navazuje na měsíční opravu z letních prázdnin, kdy jezdily vlaky odklonem přes nákladové dolní nádraží. "V určitém časovém odstupu je potřeba provést takzvané podbití kolejí," uvedla důvod nadcházející výluky Šubová. 

Tagy: Brno výluka hlavní nádraží

Zdroje: ČTK