Brněnský registr ráno nefungoval půl hodiny

- Aktuality autor: Michal Polák

Systém registru vozidel v Brně dnes ráno od 8:00 do 8:30 nefungoval. Úředníci museli volat na pomocnou linku dodavatelské společnosti a nakonec ho zprovoznili. Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry je však stále pomalý a navíc může kdykoliv spadnout znovu. V Kladně dnes ráno naopak registr vozidel fungoval.

"Systém registru vozidel dnes ráno vůbec nefungoval. Nyní je v provozu, běží to ale pomalu, někde chybí data a obsloužení jednoho řidiče netrvá kratší dobu než 25 minut," popsal situaci Žára s tím, že v předchozím systému obsloužili úředníci jednoho zákazníka za 15 až 20 minut.

Lidé si na úřadě do 8:45 rozebrali 147 pořadových lístků, dalších 53 je volných. Budoucnost fungování registru je podle mluvčího Žáry velmi nejistá, protože systém je postavený na bázi internetu.

Registr vozidel v Kladně podle mluvčího magistrátu Viléma Frčka od dnešního rána funguje, úředníci žádný výpadek nezaznamenali. Vyřízení žádosti však stále trvá déle, protože musejí úředníci některé údaje vypisovat ručně. Podle údajů na webu magistrátu si k 9:30 chtělo na evidenci vozidel vyřídit žádost 69 lidí, za hodinu a půl od otevření úřadu jich bylo vyřízeno 20.

Potíže trvají už měsíc

Potíže přetrvávají od začátku července, kdy ministerstvo dopravy spustilo nový systém registru vozidel. Od začátku je nestabilní, některé dny nefungoval vůbec, někdy s obtížemi. Na brněnském dopravněsprávním odboru se tvořily dlouhé fronty, lidé byli nervózní, minulý týden museli na úřadě kvůli napjaté atmosféře hlídkovat strážníci. Náměstek ministra dopravy Ivo Toman v pátek Brňany uklidňoval s tím, že nejhorší období má registr za sebou a nyní by měl fungovat lépe.

Primátor Brna Roman Onderka vyzval všechny občany, kterým vznikla v souvislosti s nefungujícím registrem škoda, aby se obrátili s žádostí o náhradu na ministerstvo dopravy. Lidé kvůli problémům s registrem nejčastěji museli odložit odjezd na dovolenou či mohli používat nově zakoupené auto později.

Tagy: Brno registr vozidel výpadek

Zdroje: ČTK