Britský pár držel v domácím zajetí tři ženy déle než 30 let

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Britská policie dnes v Londýně zatkla sedmašedesátiletého muže a stejně starou ženu, kteří si drželi tři ženy jako otrokyně. Minimálně jednu z nich tento pár prý takto zneužíval přes 30 let, oznámila policie. 

Vyšetřovatelé proti dvojici zasáhli poté, co se v říjnu na ně obrátila organizace Freedom Charity. Tu kontaktovala žena, která tvrdila, že ji proti její vůli drží více než 30 let. Další vyšetřování policisty přivedlo až k domu postaršího páru na jihu britské metropole, z něhož osvobodili devětašedesátiletou ženu z Malajsie, o 12 let mladší Irku a třicetiletou Britku. 

"Všechny tři ženy, které byly silně traumatizované, byly odvezeny na bezpečné místo, kde zůstanou," uvedla policie v prohlášení, z něhož citovaly tiskové agentury. 

Podle inspektora Kevina Hylanda přiměl jednu z nich k telefonátu organizaci televizní dokument o vynucených manželstvích, který vznikl na základě práce Freedom Charity. "Tleskáme Freedom Charity a spolupracujeme s ní na pomoci těmto obětem, které zjevně byly drženy přes 30 let," dodal podle BBC Hyland. 

Jiná charitativní nadace minulý měsíc zveřejnila první globální index otroctví, podle něhož v otrockých poměrech žije téměř 30 milionů lidí ve 162 zemích a tento problém se týká i Británie. Podle konzervativních odhadů na ostrovech takto přežívá přes 4000 lidí.

Tagy: Velká Británie otroctví domácí vězení

Zdroje: ČTK