Britská policie vyslýchala známého novináře kvůli odposlechům

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Britská policie vyslýchala známého novináře kvůli aféře s odposlechy telefonů, v níž je obžalováno několik mediálních osobností. Bývalý redaktor bulvárního deníku Daily Mirror Piers Morgan se stal předmětem zájmu policie kvůli telefonním odposlechům, které údajně tento list prováděl, informovala dnes stanice BBC. Vyšetřování aféry se dosud soustředilo na média patřící magnátu Rupertu Murdochovi, nyní se však vydalo dalším směrem.

Britský tisk. (ilustrační foto)

Britský tisk. (ilustrační foto),zdroj: Reuters

Mluvčí londýnské policie agentuře Reuters potvrdil, že Morgan byl u výslechu v prosinci v rámci operace Golding, která prověřuje údajné odposlechy soukromých telefonů Britů prováděné redakcí Daily Mirror. Operace je podle mluvčího vedlejší linií vyšetřování odposlechové aféry, kvůli níž v roce 2011 majitel Murdoch ukončil činnost nejčtenějšího nedělníku světa News of the World (NoW).

Osmačtyřicetiletý Morgan v současnosti uvádí talk show na americké stanici CNN. Do listu Daily Mirror přišel v 90. letech právě z NoW. V listu působil do roku 2004. Morgan ani vedení deníku se k vyšetřování nevyjádřili.

Aféra vypukla v roce 2011, kdy vyšlo najevo, že Murdochův nedělník odposlouchával telefony dětských obětí násilných trestných činů, vojáků účastnících se válečných operací či známých osobností. V případu je obviněno sedm novinářů včetně bývalé hlavní manažerky Murdochova vydavatelství Rebekah Brooksové či Andyho Coulsona, někdejšího mluvčího premiéra Davida Camerona.

Tagy: Daily Mirror

Zdroje: ČTK