Britové zabavili rekordní dodávku zbraní. Mezi pašeráky je i muž z Čech

VIDEO AKTUALITA - Aktuality autor: art

Pod kanálem La Manche na francouzské straně se Britům podařilo dopadnout rekordně velkou dodávku funkčních zbraní určených pro černý trh. Britská policie rovněž zatkla dvojici podezřelých pašeráků, a to devětapadesátiletého Poláka a třiadvacetiletého muže původem z Čech, který žije v Británii. Jeho jméno Denis K. však napovídá, že by mohlo jít o Rusa. 

Jedna ze zabavených zbraní

Jedna ze zabavených zbraní,zdroj: National Crime Agency

Na zátahu se podíleli detektivové z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Scotland Yardu a z Národního kriminálního úřadu (NCA). Zbraně, zabalené do igelitu, byly podle agentury Reuters schované ve speciálně upravených částech motoru, který dodávka převážela.

Policie podle britského tisku obvinila devětapadesátiletého Poláka a třiadvacetiletého Čecha, které dnes soud poslal do vazby. Polák byl podle serveru Sky News zatčen na místě a Čech v britském přístavním městě Dover.

Policie nemá pochyb o tom, že zbraně měly skončit v ulicích Londýna. "Tam by způsobily neštěstí a nepředstavitelnou škodu," řekl zástupce policie Michael Gallagher.

Tagy: Česko Velká Británie zahraničí domácí obchod se zbraněmi terorismus a násilí zbraně a munice

Zdroje: ČTK