Britové odsoudili Čecha na 2,5 roku za krádeže aut

- Aktuality autor: Alina Holušová

Britský soud potrestal Čecha dvouapůlletým trestem vězení za to, že kradl auta z půjčoven po celé Británii. Jde o jedenatřicetiletého muže. Škody, které způsobil, dosahují 200 tisíc liber (v přepočtu přes 7,4 milionu korun). 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Po českém zloději pátrali policisté několika evropských států, neboť se více než rok zdržoval mimo Velkou Británii. Na ostrovy se vrátil v prosinci, aby na Vánoce navštívil rodinu, která tam trvale žije. Policie jej okamžitě zadržela.

Podle britských vyšetřovatelů byl muž spojen se skupinou dalších zlodějů aut, kteří byli odsouzeni již loni v srpnu. "Krádeže aut z půjčoven, zvláště těch na letištích, jsou velkým problémem, ale po odsouzení té pětice minulý rok jedna z firem pronajímajících auta uvedla, že jsme jí snížili ztráty o polovinu," uvedl podle deníku šéf vyšetřovatelů Jean Seager.

Po zadržení svých kumpánů v roce 2012 ale český občan z Británie uprchl. Poprvé se tam snažil vrátit loni v březnu, ale kvůli zfalšovaným dokumentům jej přes hranice nepustila francouzská policie.

Mezi sedmi auty, za jejichž krádeže mu soud vyměřil trest, jsou i dva vozy z půjčovny na londýnském letišti Stansted. Jeden z ukradených vozů byl podle vyšetřovatelů s falešnou dokumentací zajištěn v České republice. Ukradený mercedes v hodnotě 75 tisíc liber zase zastavili policisté v Belgii, kde jej řídila manželka nyní odsouzeného Čecha.

Tagy: soud vězení trest britanie krádež auta Čech

Zdroje: ČTK