Británie má po útoku na britského vojáka svou hrdinku, vyjednávala s útočníkem

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Žena, která se ve středu v Londýně pokoušela zadržet vrahy britského vojáka, je pro Brity hrdinkou. V rozhovoru s deníkem The Guardian prohlásila, že neměla strach, když s oběma muži ještě před zásahem policie hovořila. Ingrid Loyauová-Kennettová chtěla prý vrahy vojáka přemluvit, aby se vzdali. Za svou občanskou statečnost je teď podle agentury DPA v Británii považována za hrdinku.

Ingrid Loyauová-Kennettová

Ingrid Loyauová-Kennettová,zdroj: Isifa.com

Žena v rozhovoru řekla, že byla v autobuse, když krátce po útoku viděla na ulici ležet tělo zabitého vojáka. Vystoupila, aby zjistila, zda může poskytnout první pomoc. Přišel k ní jeden z útočníků, který prý v jedné ruce držel pistoli a v druhé sekáček na maso. 

"Neměla jsem strach, protože nebyl opilý a nebyl ani pod vlivem drog," řekla žena. "Byl normální. Mohla jsem s ním hovořit a on chtěl mluvit, což jsme i dělali," líčila bývalá učitelka. 

Muž jí prý řekl, že vojáka zavraždil, protože zabíjel muslimské ženy a děti v Iráku a v Afghánistánu. Když se muž vzdálil, Loyauová-Kennettová přistoupila k druhému útočníkovi, jenž v ruce držel nůž. 

"Byl klidnější a plašší. Zeptala jsem se ho, zda mi nechce dát to, co drží v ruce," popisovala žena konverzaci. To muž odmítl. Když dorazila policie, vrátila se Loyauová-Kennettová k autobusu a sledovala, jak policisté oba muže postřelili do nohou.

Tagy: Velká Británie Woolwich

Zdroje: ČTK