Británie bude ilegálům zabavovat vydělané peníze

- Aktuality autor: pal

Vláda premiéra Davida Camerona pracuje na návrhu zákona, který umožní britské policii zabavovat platy těm emigrantům, kteří nemají příslušná povolení k pobytu v zemi. Británii se přitom nedaří snížit počty uprchlíků, kteří v zemi pracují ilegálně. 

Velká Británie se chce vypořádat s ilegálními přistěhovalci po svém

Velká Británie se chce vypořádat s ilegálními přistěhovalci po svém,zdroj: Profimedia.cz

V současné době jsou postihu vystaveny především firmy, které nelegální přistěhovalce zaměstnávají. Nyní jim hrozí pokuta až 20 tisíc liber (skoro 765 tisíc korun). Přistěhovalci, kteří mají povolení k pobytu, ale pracují nelegálně, mohou být odsouzeni až k šestiměsíčnímu vězení, případně k pokutě. To se ale netýká těch, kteří se do země dostali nezákonně, nebo jim povolení k pobytu vypršelo.

Připravovaný zákon proto předpokládá, že nelegální práce bude nově považována za kriminální čin. Cílem je zkomplikovat nelegální pobyt v Británii. Cameronův kabinet chce návrh představit příští týden ve středu u příležitosti začátku nového parlamentního roku.

Do Británie se v uplynulém roce přistěhovalo takřka 300 tisíc lidí, což je trojnásobek počtu, který Cameron před volbami v roce 2010 sliboval. 

Tagy: Velká Británie uprchlíci zahraničí migranti uprchlická krize

Zdroje: ČTK