Bouřky se přehnaly Olomouckým krajem, padaly stromy i střechy

- Aktuality autor: Michal Polák

Olomouckým krajem se přehnaly bouřky. Hasiči zasahovali u více než dvou desítek událostí. Většinou šlo o popadané stromy a pádlé části střech. Nejvážnější byla situace ve Šternberku a okolí.

Silné bouřky

Silné bouřky,zdroj: ThinkStock

Ve Šternberku spadly hned dvě střechy. Nejprve se na komunikaci zřítila polovina střechy rodinného domu. "Spadla část plechové střechy o rozměrech asi pět krát deset metrů a strhla i sloup elektrického vedení, který poté zabezpečili energetici. Hasiči odklidili plechy z komunikace a pomohli majitelům domu zakrýt střechu provizorně plachtou," popsala Hacsiková. 

V podvečer se utrhla celá plechová střecha staršího domku, tentokráte o rozměrech asi deset krát jedenáct metrů. "Uletěla přes cestu k sousedům. Hasiči zajišťují plachty a budou střechu provizorně zakrývat," popsala Hacsiková s tím, že padající střecha také strhla dráty elektrického vedení a na místo byli povoláni energetici. 

Třetí střecha spadla v Babicích u Šternberka. Podle Hacsikové se utrhly plechy ze zemědělské stavby a ve střeše vznikla díra o rozměrech 19 krát tři metry. "Na místo míří výšková technika z Olomouce. Střecha se bude provizorně zakrývat," popsala mluvčí. 

Bouřky se očekávají i ve Zlínském a Moravskoslezském kraji

Popadané stromy podle ní v Komárově a Horním Žlebu na Šternbersku spadly na cestu a zablokovaly tak průjezd autobusům. "Podle našich informací nebyl při těchto událostech nikdo zraněn," uzavřela Hacsiková. 

Podle meteorologů hrozí večer silné bouřky a silný vítr nejen v Olomouckém, ale i ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Přes severovýchodní Moravu a Slezsko postupuje k východu pásmo bouřek doprovázené místy silnými nárazy větru kolem 25 m/s, tedy 90 km/h, které lze v následujících dvou až třech hodinách očekávat zejména na severu Zlínského kraje.

Tagy: Praha hasiči bouřka Olomoucký kraj padající strom

Zdroje: ČTK