"Bosý bandita" dostane za své řádění šest let!

- Aktuality autor: Danica Klein

K šesti a půl roku vězení odsoudil v pátek americký federální soud v Seattlu muže, který naboso kradl automobily, letadla a lodě po celých Spojených státech. Američan Colton Harris-Moore v průběhu dvou let několikrát přistál kradeným letadlem ve venkovských oblastech a kradl automobily zaparkované na menších letištích.

Dvacetiletý mladík několik svých krádeží provedl bez bot. Získal tak přezdívku bosý bandita a také řadu fanoušků kvůli obratnosti, s jakou unikal policii. Loni v červnu před federálním soudem přiznal vinu.

Své krádeže zdůvodňoval především tím, že se oddával své vášni k létání. 
Americká policie po něm intenzivně pátrala a vypsala na něj odměnu 10000 dolarů (190.000 korun). Posledním kouskem Harrise-Moora byl let ukradeným letadlem, s nímž při přistání havaroval v roce 2010 na Bahamách. Tam byl také zatčen a později deportován do USA.

Psali jsme: Bosý bandita dopaden. Kuriózní příběh se možná dostane na plátna kin

Muž byl stíhán v několika desítkách kauz také státním soudem. V prosinci byl na státní úrovni odsouzen k sedmi letům vězení. Federální prokuratura požádala, aby si oba tresty mohl odsedět souběžně.

Harris-Moore také prodal svůj příběh studiu 20th Century Fox za 1,3 milionu dolarů (25 milionů korun). Podle soudce to však nebude stačit na uhrazení všech škod, které způsobil.

Tagy: USA krádeže pribeh

Zdroje: ČTK