Bookmakeři v souboji o ČT favorizují Petra Dvořáka

- Zprávy autor: Michal Polák

Největší šanci stát se po Jiřím Janečkovi novým generálním ředitelem České televize má podle bookmakerů sázkové kanceláře Fortuna bývalý šéf televize Nova Petr Dvořák. Na jeho vítězství vypsali kurz 2:1.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Vedle Dvořáka by mohl uspět i výkonný ředitel ČT24 Roman Bradáč, na kterého je kurz 4,5:1. Známé osobnosti jako Jan Vávra nebo Fero Fenič se podle specialistů Fortuny neprosadí. ČTK to dnes sdělil mluvčí sázkové kanceláře Petr Šrain.

"Při závěrečné volbě 21. září nicméně může dojít k překvapení, kurz na to, že se ředitelem stane 'někdo jiný', tedy kandidát, který nepatří mezi favority, je totiž velmi nízký, konkrétně 2,4:1," uvedl mluvčí.

Například někdejší vedoucí zpravodajství televize Nova Vávra má v nabídce Fortuny kurz 30:1 a producent Fenič 25:1. Mezi ženami má podle bookmakerů nejlepší vyhlídky šéfdramaturgyně vývoje nových pořadů ČT Alena Müllerová s kurzem 9:1.

Tipsport vypsal lepší kurz

Tipovat nového šéfa ČT mohou lidé také u konkurenční sázkové kanceláře Tipsport, která na Dvořáka vypsala vypsala stejný kurz jako Fortuna, tedy 2:1. Papírovou dvojku u Tipsportu mají s kurzem 4:1 hned dva kandidáti, a to bývalý ředitel hudební televizní stanice Óčko Hynek Chudárek a někdejší ředitel vydavatelství Economia Michal Klíma.

Janeček rezignoval na funkci generálního ředitele ČT ze zdravotních důvodů ke konci srpna. Jeho nástupce vybere Rada České televize 21. září. Ještě předtím, ve středu 7. září, zúží počet 32 kandidátů na pět. Nyní Českou televizi řídí statutární zástupce a vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

Tagy: čt

Zdroje: ČTK