Boje ve slumu v brazilském Riu mají už 46 obětí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Přibližně 800 příslušníků policie a armády obklíčilo jeden z největších slumů na severu Ria de Janeira. Počet obětí již skoro týden trvajícího násilí stoupl na 46 a vzhledem k tomu, že se bezpečnostní složky chystají na slum zaútočit, v následujících dnech zřejmě ještě poroste.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Informovala o tom v sobotu agentura Reuters. 

Při bojích mezi drogovými dealery a policií bylo vypáleno několik policejních stanic a shořelo na 100 osobních vozů a autobusů. Zraněno bylo několik policistů. Zbloudilá kulka zasáhla také fotografa agentury Reuters, novinář je ale mimo ohrožení života. 

Zločinci se zabarikádovali ve favele

Obyvatelé Ria de Janeira vítali policisty a vojáky, kteří se za pomoci těžké techniky stahovali okolo favely Alemao, ve které se zabarikádovali zločinci ustupující před policií. Podle zástupce úřadu pro bezpečnost ve státě Rio de Janeiro nyní ozbrojené složky čekají na vhodný okamžik, kdy na favelu zaútočit. 

Nová vlna násilí opět rozvířila diskuze o tom, zda je jihoamerická metropole připravena na pořádání světového fotbalového šampionátu v roce 2014 a olympijských her v roce 2016. Podle některých pozorovatelů může jít ale o první známky úspěšného boje proti všudypřítomné kriminalitě v brazilských městech.

Tagy: policie armáda gangy boj rio Brazílie

Zdroje: ČTK