historie bleskovek

• 22. 5. 15:22
    09:25     Vedení soupeře ale netrvalo dlouho. Jan Kovář se vřítil před branku a jeho střelu dorazil do opuštěné klece kapitán Rolinek.
  • 22. 5. 15:21
    09:25     1:1! Rolinek
  • 22. 5. 15:19
    06:54     Američané potvrzují, že mají na šampionátu nejlepší využití přesilovek (27,78%). Obránci na modré čáře rozhýbali výměnou puku českou čtveřici a Nelson tečí trestá Sobotkův faul.
  • 22. 5. 15:13
    06:54     0:1! Nelson (Mueller, Jones)
  • 22. 5. 15:11
    06:15     2 minuty! Vladimír Sobotka (Česko)
  • 22. 5. 15:06
    05:52     První česká možnost! Jágr zavezl puk do útočného pásma, Červenkova přihrávka k němu proklouzla až před americkou branku a legendární útočník střílel z otočky zblízka zcela sám. Thomasovi ale puk mezi nohy nedostal.
  • 22. 5. 15:05
    02:43     Američané jsou aktivnější, teď měli náznak velké šance, ale Seth Jones výzvu ke střele minul.
  • 22. 5. 15:01
    00:00     Zápas začal.
  • 22. 5. 15:00
    Sestava Česka: Salák – Němec, Vitásek, Jordán, Kindl, Zámorský, Kolář II – Jágr, Novotný, Červenka – Klepiš, Sobotka (35. M. Růžička), Hertl – Sekáč, Hudler, Zaťovič – Vondrka, Jan Kovář, Rolinek.
  • 22. 5. 14:59
    Sestava USA: Thomas – Jones, Dekeyser, Murphy, Gardiner, Petry, McCabe, Donovan – Smith, Johnson, Nelson – Abdelkader, Stapleton, Gaudreau – Wingels, Trocheck, Mueller – J. Hayes, Shore, McDonald, od 24. navíc K. Hayes.
  • 22. 5. 14:56
    Zápas jako hlavní řídí Švédové Mikael Nord a Marcus Vinnerborg. Druhý z nich byl na ledě při obou dosavadních českých výhrách na šampionátu v normální hrací době. Vinnerborg při nich navíc nemusel odpískat gól v české síti, Alexander Salák v duelech s Itálií (2:0) a s Norskem (1:0) udržel vždy čisté konto.
  • 22. 5. 14:52
    S Američany se národní tým utkal ve čtvrtfinále světového šampionátu či olympiády celkem 6x. Z výhry se radoval 4x, poražen odcházel na mistrovství světa 2004 v Praze a v únoru na olympiádě v Soči. Dosavadní historie těchto vzájemných klání říká: po 2 výhrách přišla porážka. Tu si Češi "vybrali" minule. Dodrží tuhle pravidelnost?
  • 20. 5. 22:13
    62:19     Češi vítězí! Sobotkovu střelu dostal do branky pod Hardym zapomenutý Kolář. Trápení národního týmu končí těsnou výhrou 5:4 v prodloužení.
  • 20. 5. 22:12
    62:19     5:4! Kolář (Sobotka, Zámorský)
  • 20. 5. 22:10
    61:42     Krátce po sobě stříleli Kindl a Červenka, jenže rána prvního z nich šla z příhodné pozice nad, Červenka byl při dorážce příliš blízko gólmanovi.
  • 20. 5. 22:08
    60:01     Nastavení o délce 5 minut začalo.
  • 20. 5. 22:04
    60:00     Skončila 3. třetina. Poslední minutu se hrálo za francouzskou brankou. Počtvrté na turnaji tak čeká reprezentaci prodloužení. Tentokrát se bude hrát o hodně. Ruskou sbornou, na kterou narazí poražený z duelu, nechce žádný z aktérů utkání.
  • 20. 5. 22:03
    59:00     Převaha však Francie trvá, do konce chybí minuta.
  • 20. 5. 22:02
    58:11     Růžičkův výběr se s vypětím sil ubránil.
  • 20. 5. 22:00
    56:54     Díky, kapitáne! Rolinek v poslední chvíli skočil do Bellemarovy střely, která ze strany mířila do odkryté české branky a rukou pohromu chytil.
  • 20. 5. 21:58
    56:11     2 minuty! Petr Zámorský (Česko)
  • 20. 5. 21:54
    55:00     Pokračuje se v 5 na obou stranách, skóre je vyrovnané. Do konce normální hrací doby chybí 5 minut. Český tým je v tlaku, ruská hrozba ve čtvrtfinále jej žene na zteč.
  • 20. 5. 21:53
    51:59     2 minuty! Laurent Meunier (Francie)
  • 20. 5. 21:47
    49:34     2 minuty! Vladimír Sobotka (Česko) Hertlovo promáchnutí Jágrovy přihrávky před odkrytou brankou následuje Sobotkův faul. Ubrání se tentokrát kvarteto francouzské přesile?
  • 20. 5. 21:44
    49:07     Ideální možnost! Sekáč vyslal skákavou přihrávkou na zteč Hudlera, ale ten další český samostatný únik neproměnil. Jeho šikovné ruce nerozbily Hardyho betony.
  • 20. 5. 21:42
    46:26     Vondrka mohl vrátit svému týmu vedení, ale jeho jízdu narušil zásahem hokejkou na poslední chvíli obránce a rozevlátou kličku zpacifikoval Hardy.
  • 20. 5. 21:37
    42:36     Ovšem Roussel se nakonec dočkal a trestá Kolářův faul. S Fleurym si chytře vyměnili puk i pozice, jeho parťák odtáhl oba české beky a kanonýr Dallasu byl najednou před Salákem úplně sám... Akci zakončil střelou mezi betony.
  • 20. 5. 21:35
    42:36     4:4! Roussel (Fleury)
  • 20. 5. 21:33
    41:40     Roussel nebezpečně dotíral na Saláka, ten jeho pokus kryl. Povolila mu přitom helma, masér Zdeněk Šmíd ji však gólmanovi promptně spravil.
  • 20. 5. 21:31
    41:26     2 minuty! Jan Kolář (Česko)
  • 20. 5. 21:25
    40:01     Začala 3. třetina. Bude v utkání poslední?
  • 20. 5. 21:13
    40:00     Skončila 2. třetina. Reprezentace v ní soupeře "přejela", začala proměňovat šance a dokonala převrat skóre z 0:3 na 4:3. Ale i soupeř stále hrozí z rychlých ataků...
  • 20. 5. 21:10
    37:40     A tyčka zazvonila i za Salákem! Puk do ní napálil Fleury. Češi nemají nic jistého.
  • 20. 5. 21:09
    36:15     Jágr svůj 2.gól v zápase nepřidal. Jeho střela sjela po Hardyho betonu na tyčku. Stav je stále 4:3 pro národní tým.
  • 20. 5. 21:07
    36:15     Trestné střílení! Rozhodčí jej nařídili za hákování Jágra v gólové šanci, kdy francouzský bek zhatil číslu 68 pokus o gólovou kličku.
  • 20. 5. 21:06
    32:42     Velkolepý obrat! Za 13,5 minuty je děsivá ztráta 0:3 pryč. Rolinkovu střelu ještě Hardy vyrazil, ovšem jen k pohotovému Zaťovičovi. Národní celek poprvé v utkání vede.
  • 20. 5. 21:05
    32:42     4:3! Zaťovič (Rolinek, Kindl)
  • 20. 5. 21:03
    31:57     Vzápětí se ale vytáhl Salák. Rychlý kontr Francouzů zakončil po souhře Fleury, ale český gólman se stihl proti jeho doklepnutí zblízka mrštně přesunout k tyčce.
  • 20. 5. 21:00
    31:29     Češi jsou zpátky! Jordánovu střelu od modré tečuje kalhotami Jágr a kuriózním gólem, jejž musel ještě potvrdil rozhodčí, vyrovnává na 3:3.
  • 20. 5. 20:56
    31:29     3:3! Jágr (Jordán, Sobotka)