historie bleskovek

 • 23. 6. 20:05
  Minisummit k migraci, kterého se v neděli zúčastní představitelé některých zemí EU, byl podle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) svolán nestandardně. Babiš se v sobotu hradil vůči slovům o "pozici bojkotu" na adresu zemí visegrádské skupiny (V4), která pronesl podle agentury AFP mluvčí francouzské vlády Benjamin Griveaux. 
 • 23. 6. 19:30
  Poslední týden školního roku doprovodí spíše chladnější a deštivější počasí. O víkendu se opět oteplí a v následujících třech týdnech prázdnin se teploty udrží na průměrných, případně lehce nadprůměrných hodnotách, vyplývá z měsíčního výhledu počasí.
 • 23. 6. 18:59
  Poslední týden školního roku doprovodí spíše chladnější a deštivější počasí. O víkendu se opět oteplí a v následujících třech týdnech prázdnin se teploty udrží na průměrných, případně lehce nadprůměrných hodnotách. Více deště meteorologové očekávají jak v příštím týdnu, tak i v druhém červencovém. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí.
 • 23. 6. 18:30
  Den před konáním minisummitu v Bruselu, kde chce německá kancléřka Angela Merkelová s představiteli některých zemí EU hledat řešení migrační otázky, zopakoval německý ministr vnitra Horst Seehofer, že nehodlá ve sporu s kancléřkou ustoupit. V rozhovoru pro Süddeutsche Zeitung zopakoval, že pokud příští týden řádný summit prezidentů a premiérů EU nepřinese účinné řešení, začne migranty, kteří se registrovali v jiné členské zemi, odmítat na německé hranici.
 • 23. 6. 18:00
  Výbuch na mítinku prezidenta Zimbabwe Emmersona Mnangagwy v sobotu poranil několik lidí včetně viceprezidenta s manželkou. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž vyvázl prezident bez újmy a byl převezen do bezpečí. Po původci exploze zatím úřady pátrají.
 • 23. 6. 17:46
  Francouzský prezident Emmanuel Macron se po setkání se španělským premiérem Pedrem Sánchezem vyslovil pro finanční sankce vůči zemím EU, které by odmítaly migranty s prokázaným nárokem na azyl, uvedla agentura Reuters.
 • 23. 6. 17:20
  Shromáždění, které při projevu nového etiopského premiéra Abiye Ahmeda v Addis Abebě přerušila exploze granátu podle aktualizovaných informací nepřežil jeden člověk, 154 lidí bylo zraněno, 10 z nich vážně. 
 • 23. 6. 17:08
  Tisíce odpůrců odchodu Británie z EU se v sobotu sešly v centru Londýna. Dva roky po referendu, v němž zvítězili zastánci brexitu, demonstranti na pochodu požadují vypsání nového lidového hlasování. Ministr zahraničí Boris Johnson v sobotu premiérku Theresu Mayovou naopak vyzval, aby prosadila "úplný britský brexit".
 • 23. 6. 16:30
  Názory sociálních demokratů na plán, že by stranický předseda Jan Hamáček mohl dočasně vést i diplomacii, se různí. Někteří varují před dalšími ústupky od ČSSD při vyjednávání menšinové vlády s hnutím ANO. Ozývají se i hlasy, že by mělo být svoláno předsednictvo. Jiní možnost, jak o ní mluvil kandidát na ministra vnitra Hamáček po páteční schůzce s prezidentem Milošem Zemanem, připouštějí. 
 • 23. 6. 16:10
  Evropská unie odpoví, pokud Spojené státy zvýší cla na dovoz automobilů z jejích členských zemí. V rozhovoru poskytnutém dnešnímu vydání francouzského listu Le Monde to uvedl místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen. Zároveň vyzval k ukončení eskalace obchodního sporu s USA.
 • 23. 6. 15:50
  Končící ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) doufá, že její nástupce v ministerské funkci bude pokračovat v potřebné modernizaci a přezbrojení české armády, řekla na Dni pozemního vojska Bahna u Strašic na Rokycansku. Designovaný premiér Andrej Babiš v pátek oznámil, že v nové vládě už Šlechtová neusedne. 
 • 23. 6. 15:23
  Při iráckém náletu na město Hadžín ve východní Sýrii bylo zabito 45 příslušníků teroristické organizace Islámský stát, kteří v tu chvíli měli setkání. S odkazem na sobotní sdělení irácké armády o tom informovala agentura Reuters. Hadžín je lokalita na břehu řeky Eufrat v provincii Dajr az-Zaur, asi 50 kilometrů od irácké hranice.
 • 23. 6. 14:45
  Program s ukázkami současné techniky, výcviku a bojových postupů armády, policie, hasičů a vězeňské služby přináší Den pozemního vojska Bahna 2018. Jedna z největších akcí armády pro veřejnost každoročně přiláká desetitisíce lidí, popisuje ČT24. 
 • 23. 6. 14:00
  V neděli odpoledne se v Bruselu sejdou premiéři a prezidenti některých států EU, aby diskutovali o migraci. Schůzku, na kterou přijedou zástupci zřejmě 16 zemí, sezval předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker jen několik dní před řádným červnovým summitem EU. 
 • 23. 6. 13:30
  Loď Lifeline s více než 200 migranty na palubě, jíž odmítají vplutí do svých přístavů Itálie a Malta, dál čeká v mezinárodních vodách na diplomatické řešení své situace a také na doplnění zásob. 
 • 23. 6. 13:15
  Při explozi, která v Addis Abebě přerušila projev nového etiopského premiéra Abiye Ahmeda bylo zraněno 83 lidí, ale nikdo nezemřel. Premiér dříve tvrdil, že si exploze vyžádala několik obětí. 
 • 23. 6. 13:00
  Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se staví kriticky k možnosti, že by ministerstvo zahraničí mohl místo Miroslava Pocheho vést dočasně předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Štěch soudí, že veřejnost by to vnímala jako výrazný ústupek, což by stranu podle něho velmi vážně poškodilo.
 • 23. 6. 12:29
  V dozorčí radě energetické společnosti ČEZ končí její předseda a někdejší předseda Akademie věd Václav Pačes. Pokračovat v ní nebudou ani Robert Šťastný, který byl označován za nominanta KDU-ČSL, a Petr Polák. Ten dle médií platil za muže bývalého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). V noci o tom rozhodla valná hromada firmy, trvala více než 14 hodin. 
 • 23. 6. 12:00
  Mluvčí francouzské vlády očekává, že summit EU koncem června, věnovaný především imigraci, bude obtížný, a to zejména kvůli "bojkotu" nedělního minisummitu zeměmi  visegrádské skupiny. Mluvčí Benjamin Griveaux to řekl v sobotu rozhlasové stanici Europe 1. Podle AFP se v pracovním dokumentu schůzky mluví o kvótách pro uprchlíky.
 • 23. 6. 11:19
  Shromáždění při projevu nového etiopského premiéra Abiye Ahmeda v Addis Abebě přerušila v sobotu exploze. Premiér vzápětí v televizním projevu oznámil, že několik lidí přišlo o život a další byli zraněni. Agentura Reuters s odkazem na svědky incidentu uvedla, že výbuch způsobil granát.
 • 23. 6. 10:47
  Americký prezident Donald Trump se v pátek snažil zpochybnit utrpení dětských imigrantů oddělovaných na hranicích od rodičů, a odmítl "falešné příběhy smutku". Šéf Bílého domu uvedl, že opravdovými oběťmi imigrační krize v USA jsou rodiny obětí vražd spáchaných ilegálními přistěhovalci. Trump měl projev před desítkami těchto rodin. 
 • 23. 6. 10:18
  Na sobotu připadá podle výpočtů společnosti Deloitte den daňové svobody. Daňoví poplatníci tak budou v letošním roce pracovat na odvod daní 174 dní, o jeden den více než loni. Jako den daňové svobody se označuje pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby jeho celý příjem připadá státu. 
 • 23. 6. 9:30
  Audiovizuální záznamy z procesu s Rudolfem Slánským  bude spravovat Národní archiv (NA), nikoli Národní filmový archiv (NFA), jehož pracovníci se o materiály po nedávném nálezu starali. Ministerstvo kultury jako zřizovatel NFA slibovalo požádat vládu o 7,5 milionu korun na péči o tyto dokumenty. Později ale o dokumenty projevil zájem Národní archiv, respektive ministerstvo vnitra.
 • 23. 6. 9:00
  Spojené státy a Jižní Korea se dohodly, že na blíže neurčenou dobu zruší tři výměnné programy vojenských cvičení. V pátek to oznámil Pentagon. Krok navazuje na závěry nedávného summitu lídrů KLDR a USA Kim Čong-una a Donalda Trumpa v Singapuru.
 • 23. 6. 8:30
  Zrychlit soudní řízení a vymahatelnost práva chce poslankyně Taťána Malá (ANO), která má být ministryní spravedlnosti v menšinové vládě ANO a ČSSD. Hodlá prý také vést dialog se všemi dotčenými skupinami, například se soudci. Ve funkci by měla vystřídat Roberta Pelikána, který už v příštím kabinetu nebude.
 • 22. 6. 20:02
  Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes převzal od společnosti Elkoplast Slušovice dodávku 4,2 kilogramu českého konopí pro léčebné účely. Lékárny ho budou moci objednávat od pondělí 25. června.
 • 22. 6. 19:23
  Itálie dnes dala opětovně najevo, že znovu nepřijme ve svém přístavu další loď s dvěma stovkami migrantů, která vyplula od libyjských břehů směrem k Evropě. Z dosavadních vyjádření Malty a Španělska nevyplývá, zda by se plavidla chtěly ujmout tyto země.
 • 22. 6. 18:57
  Předseda bulharské vlády Bojko Borisov chce na nedělním minisummitu EU v Bruselu navrhnout okamžité uzavření vnějších hranic EU a zřízení center mimo unii pro válečné uprchlíky.
 • 22. 6. 18:26
  Rusko a Jižní Korea pozorují postupné zlepšování situace na Korejském poloostrově, řekl po dnešní schůzce se svým jihokorejským protějškem Mun Če-inem ruský prezident Vladimir Putin.
 • 22. 6. 17:55
  Podnikatelské svazy i odborníci v energetice uvítali nominaci prezidentky Svazu obchodu a cestovního ruchu Martu Novákovou na post ministryně průmyslu a obchodu.
 • 22. 6. 17:34
  Piráti, ODS a TOP 09 kritizují nominaci poslankyně Taťány Malé (ANO) na ministryni spravedlnosti. Připomínají zejména její výrok o možném odkladu trestního stíhání premiéra Andreje Babiše do doby, než skončí volební období.
 • 22. 6. 17:05
  Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru pohrozil Evropské unii dvacetiprocentním clem na dovoz automobilů, pokud EU brzy nezruší svá ochranná opatření proti Spojeným státům.
 • 22. 6. 16:40
  Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes před setkáním s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem ve Vídni řekl, že si chce vyslechnout mimo jiné jeho názor na spolupráci s "přáteli z visegrádské čtyřky".
 • 22. 6. 16:04
  Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes požádal Maltu, aby přijala loď německé nevládní organizace Lifeline s více než dvěma sty migrantů z Afriky. Ve čtvrtek přitom italský ministr dopravy Danilo Toninelli oznámil, že migranty přijme Itálie a loď nevládní organizace zadrží.
 • 22. 6. 15:38
  Stíhání bývalých manažerů Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou ohrožuje projekty za zhruba 1,2 miliardy korun. Podnik připravuje dokončení rekonstrukce tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem a také její prodloužení.
 • 22. 6. 15:01
  Tři soudci Okresního soudu v Uherském Hradišti čelí kárné žalobě. K Nejvyššímu správnímu soudu je na ně podal předseda Krajského soudu v Brně Milan Bořek. Dnes to uvedl server Česká justice.
 • 22. 6. 14:27
  Německá automobilka Volkswagen v rámci nové strategie zaměřené na větší decentralizaci předá zodpovědnost za řízení regionů svým značkám. Oznámil to dnes šéf společnosti Herbert Diess.
 • 22. 6. 13:51
  Severní a Jižní Korea se dnes dohodly, že v týdnu od 20. do 26 srpna uspořádají nová setkání členů rodin, které rozdělila korejská válka z let 1950-53. Oznámilo to jihokorejské ministerstvo pro sjednocení.
 • 22. 6. 13:29
  Těsnější administrativní spolupráce a lepší výměna informací má pomoci zemím EU v boji s podvody na DPH. Na jednání v Lucembursku se na potřebných opatřeních dnes shodli ministři financí členských zemí.
 • 22. 6. 13:06
  Zájem o účast na nedělní schůzce k migraci, kterou do Bruselu svolal šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker, projevilo zatím šestnáct premiérů či prezidentů zemí EU.