historie bleskovek

 • 12:38
  Míra nezaměstnanosti na Slovensku v říjnu klesla na 6,14 procenta, dosáhla tak nového minima v novodobé historii země. Informovalo o tom dnes slovenské ústředí práce, sociálních věcí a rodiny, které v zemi řídí úřady práce.
 • 11:57
  Během podnikatelské mise, která do Ruska doprovodí prezidenta Miloše Zemana, by měly české firmy podepsat 13 kontraktů v hodnotě přes 20 miliard korun. Jsou mezi nimi Brisk či Pragoimex.
 • 11:52
  Po těžké nemoci zemřela ve 49 letech česká tenistka Jana Novotná. Brněnská rodačka vyhrála na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře včetně Wimbledonu v roce 1998 a dalších 76 titulů získala ve čtyřhře.
 • 11:19
  Krajský soud v Hradci Králové dnes pro nedostatek důkazů zprostil Lukáše Nečesaného, který byl obžalován z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Podle soudu se nepodařilo prokázat, že to byl Nečesaný, kdo v únoru 2013 kadeřnici napadl.
 • 10:49
  NKÚ: nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice Plzeň nakoupily během tří let léčiva za 5,5 miliardy korun bez zadávacího řízení. Za shodné léky a zdravotnické prostředky platily rozdílné ceny.
 • 10:24
  Irácký nejvyšší soud dnes označil zářijové referendum o nezávislosti iráckého Kurdistánu za protiústavní. Zrušil také jeho výsledek, informují zahraniční tiskové agentury.
 • 9:53
  Ústavní soud odmítl stížnost bývalého státního zástupce Františka Fialy potrestaného v korupční kauze kolem někdejšího pražského soudce Ondřeje Havlína. Neuspěl tak žádný ze čtyř odsouzených, kteří stížnosti podali.
 • 9:22
  Novým předsedou Strany svobodných občanů se stal zlínský krajský zastupitel Tomáš Pajonk. Porazil i bývalého šéfa strany Petra Macha, který po neúspěchu ve sněmovních volbách s celým vedením rezignoval.
 • 9:07
  Vícenásobný vrah Charles Manson odpykávající si doživotní trest vězení v neděli večer zemřel. Manson a jeho skupina převážně mladých žen během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí, včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského.
 • 19. 11. 19:14
  Předseda Evropské rady Donald Tusk na twitteru tvrdě kritizoval politiku polské vládní strany Právo a spravedlnost, jejíž počínání přirovnal k Rusku. Polská premiérka Beata Szydlová ho osočila, že útočí na Polsko. 
 • 19. 11. 18:30
  Jihočeská sociální demokracie vyzvala stranu k ekonomické stabilizaci i za cenu toho, že by měla prodat Lidový dům v Praze. 
 • 19. 11. 17:22
  Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje, tedy ve více než 900 okrscích. Kupka ve Sněmovně nahradí díky kroužkům Petra Bendla.
 • 19. 11. 16:16
  Poslanec Jan Birke téměř jistě nebude na mimořádném sjezdu obhajovat funkci místopředsedy ČSSD. Během dnešního jednání širšího vedení strany v Hradci Králové oznámil, že se bude věnovat obhajobě postu starosty Náchoda.
 • 19. 11. 15:57
  Vládní strana Africký národní svaz Zimbabwe - Vlastenecká fronta (ZANU-PF) dala prezidentu Robertu Mugabemu ultimátum k odstoupení z funkce hlavy státu do pondělního poledne (11:00 SEČ), jinak bude spuštěn proces impeachementu.
 • 19. 11. 13:51
  Bývalý disident Tomáš Hradílek ukončil pod tlakem své rodiny protestní hladovku, kterou držel kvůli tomu, aby současný prezident Miloš Zeman už podruhé nekandidoval na funkci hlavy státu.
 • 19. 11. 12:53
  Nejvyšší správní soud dnes veřejně projedná stížnost, která zpochybnila správnost počítání preferenčních hlasů pro ODS ve Středočeském kraji. Vyžádal si kvůli tomu volební dokumentaci přibližně z poloviny kraje.
 • 19. 11. 12:02
  Vedení vládní strany Africký národní svaz Zimbabwe - Vlastenecká fronta (ZANU-PF) se na dnešní mimořádné schůzce chystá odvolat prezidenta Roberta Mugabeho z čela strany a vyloučit ho z jejích řad.
 • 19. 11. 11:12
  Finanční a celní správa od zavedení elektronické evidence tržeb (EET) loni 1. prosince provedly 73.649 kontrol a uložily 3832 pokut za 35,6 milionu korun. Správa zároveň od spuštění systému uzavřela kvůli neplnění EET deset provozoven.
 • 19. 11. 10:21
  Nejméně devatenáct mrtvých a dalších osm zraněných si vyžádal sobotní požár v budově nabízející pronájem levných bytů na jižním předměstí Pekingu.
 • 19. 11. 9:41
  Strana svobodných občanů dnes večer uzavře internetové hlasování, ve kterém si necelých sedm stovek jejích členů vybírá nového předsedu. Kandiduje i dosavadní šéf strany Petr Mach, který spolu s celým vedením oznámil rezignaci po neúspěchu ve sněmovních volbách.
 • 19. 11. 9:07
  Šéf irské republikánské strany Sinn Féin Gerry Adams oznámil, že v roce 2018 odstoupí z funkce a nebude usilovat ani o znovuzvolení do irského parlamentu. Adams stál v čele nacionalistické strany, která působí v Irsku i Severním Irsku, 34 let.
 • 18. 11. 18:31
  V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou některé z nejspornějších otázek, včetně migrační a klimatické politiky. První fáze rozhovorů má skončit v neděli.
 • 18. 11. 16:22
  Hasiči dostali požár motorestu Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy pod kontrolu, oheň se již nešíří mimo budovu. Zásah pokračuje a lze předpokládat, že potrvá do pozdních nočních hodin. Na místě je asi 40 jednotek, nikdo zatím nebyl zraněn.
 • 18. 11. 13:57
  Nejméně 20 obětí a tři desítky zraněných si vyžádal včerejší atentát na východě Sýrie. Auto naplněné výbušninami explodovalo poblíž tábora s uprchlíky nedaleko města Dajr az-Zaur. Podle agentury AFP je mrtvých nejméně 26 a je mezi nimi i 12 dětí.
 • 18. 11. 12:47
  Rozpočet Evropské unie pro rok 2018 počítá se závazky ve výši 160,1 miliardy eur (přes 4,24 bilionu Kč) a platbami 144,7 miliardy eur (3,84 bilionu Kč). Dohodli se na tom vyjednavači členských zemí EU a Evropského parlamentu.
 • 18. 11. 11:33
  Tisíce obyvatel zimbabwské metropole Harare dnes vyšly do ulic vyjádřit své nadšení nad očekávaným svržením prezidenta Roberta Mugabeho. Toho od středy drží v domácím vězení armáda.
 • 18. 11. 10:58
  Libanonský premiér Saad Harírí dnes přiletěl ze Saúdské Arábie do Francie. Má se tam ještě dnes sejít s prezidentem Emmanuelem Macronem, aby se pokusili nalézt řešení politické krize, vyvolané nedávnou Harírího nečekanou rezignací.
 • 18. 11. 10:17
  O život v Česku stojí stále více Slováků a Slovenek. Za posledních deset let se jejich počet téměř zdvojnásobil. Na konci září v Česku trvale či přechodně pobývalo 110 700 lidí ze Slovenska.
 • 18. 11. 9:43
  Saúdská Arábie se rozhodla stáhnout svého velvyslance v Německu kvůli výrokům německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela naznačujícím, že libanonský premiér Saad Harírí byl proti své vůli držen v Rijádu.
 • 18. 11. 9:03
  Rusko v Radě bezpečnosti OSN vetovalo další rezoluci o prodloužení mise vyšetřující chemické útoky v Sýrii. Je to již pojedenácté, co Moskva v této organizaci vetovala text o Sýrii od začátku syrského konfliktu v roce 2011.
 • 17. 11. 19:49
  Koncert pro budoucnost, který se koná na Václavském náměstí, někteří vnímají jako prezidentskou kampaň. Mluvčí se často vymezují proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. Bývalý politik Daniel Kroupa apeloval, aby lidé nevolili zájmy "totalitní Číny a ruské autoritářské společnosti". Na Koncert pro budoucnost přišel i Michal Horáček, který se podivoval, že nemohl vystoupit stejně jako další prezidentští kandidáti Marek Hilšer, Pavel Fischer a Jiří Drahoš. 
 • 17. 11. 18:06
  Oběti komunistického režimu si dnes připomnělo na pražské Národní třídě několik desítek lidí, kteří zažehli svíčky a vytvořili z nich desítky metrů dlouhou řadu. Místy se účastníci happeningu spojili i do lidského řetězu. Akci u příležitosti oslav výročí 17. listopadu uspořádala stejně jako v předchozích letech platforma Bez komunistů.cz.
 • 17. 11. 17:20
  Nedílnou součástí debat o budoucnosti EU musejí být sociální témata. Na závěrečné tiskové konferenci po neformálním summitu v Göteborgu na jihu Švédska to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Zároveň uvítal dnešní vyhlášení evropského pilíře, na jehož základě bude vznikat sociální politika EU. Na okraj summitu představitelé členských států pokračovali v dalším kole debaty o budoucnosti EU, věnovali se vzdělávání a kultuře, mimo jiné i rozšíření výměnného studentského programu Erasmus.
 • 17. 11. 16:58
  Belgický soudce odložil na 4. prosince další jednání o vydání pěti katalánských exministrů k trestnímu stíhání do Španělska. Podle advokáta expremiéra Carlese Puigdemonta tak učinil proto, aby měli více času na přípravu obhajoby.
 • 17. 11. 16:29
  Největší evropská automobilka Volkswagen investuje do konce roku 2022 do elektromobilů, autonomního řízení a služeb nové mobility 34 miliard eur (870 miliard Kč). Celkové investice skupiny v příštích pěti letech pak dosáhnou 72 miliard eur (1,8 bilionu Kč). Vyplývá to z nejnovějšího plánu výdajů na období 2018 až 2022.  Plán má pomoci automobilce přeměnit se na předního světového výrobce elektromobilů. 
 • 17. 11. 16:00
  Belgický soud začal dnes odpoledne za zavřenými dveřmi rozhodovat o tom, zda bude pětice bývalých členů katalánské vlády, včetně expremiéra Carlese Puigdemonta, vydána do Španělska k trestnímu stíhání. Jsou tam obviněni ze vzpoury kvůli svým snahám o nezávislost regionu. Soud má na verdikt 15 dní. 
 • 17. 11. 15:30
  Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker doufá, že britští a evropští vyjednavači budou schopni najít shodu v první části rozhovorů o brexitu ještě před summitem EU v polovině prosince. Při příchodu na dnešní sociální summit unie ve švédském Göteborgu ale Juncker zároveň upozornil, že v tomto ohledu ještě zbývá mnoho práce.
 • 17. 11. 15:10
  Předvolební materiály všech prezidentských kandidátů, kteří o to projevili zájem, prezentuje dnes na Národní třídě stánek nazvaný Volíme hlavu státu. Kandidáty pozvala iniciativa Volit je cool, příležitost pozdravit se na místě s příznivci využili například Pavel Fischer, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek i Jiří Drahoš. Nedorazí prezident Miloš Zeman, který se oficiálních oslav 17. listopadu neúčastní, podle mluvčího Jiřího Ovčáčka věnuje událostem roku 1989 tichou vzpomínku.
 • 17. 11. 14:45
  Keňská policie dnes při násilných střetech se stoupenci opozice zabila dva přívržence opozičního vůdce Raily Odingy. S odvoláním na svého fotografa o tom informovala agentura Reuters. Dav se shromáždil u letiště v Nairobi, aby Odingu přivítal po příletu ze zahraničí. Keňský nejvyšší soud má do pondělí rozhodnout, zda potvrdí výsledek prezidentských voleb, které vyhrála dosavadní hlava státu Uhuru Kenyatta.
 • 17. 11. 14:15
  Evropská unie dnes na neformálním summitu v jihošvédském Göteborgu přijala evropský pilíř sociálních práv, což je dvacítka principů, podle kterých by měla být formulována budoucí evropská sociální politika. Dokument je souborem doporučení, právní závaznost tedy nemá. Podpisem pilíře skončila hlavní část sociálního summitu.