Blesk zapálil stodolu. Škoda je milion korun

- Aktuality autor: Danica Klein

Nejméně milionovou škodu napáchal noční požár ve Velharticích na Klatovsku. Při večerní bouři tam blesk zapálil stodolu, z ní se oheň dostal i na obytné stavení. Škodu vyšetřovatelé ještě upřesní, pravděpodobně bude vyšší než milion korun.

V kraji je to v několika dnech druhý požár s milionovou škodou, který způsobil úder blesku. V Zavlekově na Klatovsku ve čtvrtek blesk zapálil chatu.

"Ve Velharticích byl zásah pro hasiče fyzicky náročný, protože ze stodoly vynesli přes 20 metráků sena a slámy, které už hořely, a dohašovali je na volném prostranství," popsala mluvčí.

Požár vypukl kolem 21:00. Ještě před příjezdem jednotek ve stodole vybouchla plynová lahev, takže oheň se masivně rozšířil a zasáhl i obytnou část. Šířil se částečně spodní doškovou střechou, na níž byla položena ještě další krytina. Hasiči proto museli střechu ze žebříků rozebírat a dohašovat jednotlivá ohniska.

Na obytné části nakonec škoda nebyla tak velká, od hašení má ale promáčené stropy. Na místě hasiči zasahovali až do dnešního časného rána.

Tagy: počasí požár hasiči Škoda blesk

Zdroje: ČTK