BlackBerry představila svůj nový chytrý telefon Z30

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Ztrátový kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry, jehož budoucnost je stále zahalena nejistotou, představil svůj nový vlajkový model Z30. Přístroj s velkým displejem bude soupeřit o zákazníky například s telefony iPhone 5S od společnosti Apple a Galaxy S4 od jihokorejského Samsungu. Prodávat se nejprve začne v Asii a kdy bude i v USA, zatím není jasné.

Blackberry Z30

Blackberry Z30,zdroj: digitaltrends.com

Blackberry označuje Z30 za svůj "největší, nejrychlejší a nejvyspělejší chytrý telefon". Nový model má dotykový displej s úhlopříčkou pět palců (téměř 13 centimetrů).

Firma přístroj předvedla v Malajsii, kde je nesmírně populární její BlackBerry Messenger. Telefon se už příští týden začne prodávat ve Velké Británii a některých částech Blízkého východu. Později se dostane také na další trhy.

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone od americké společnosti Apple a za dalšími zařízeními, která využívají operační systém Android jiné americké společnosti Google.

Společnost BlackBerry minulý měsíc uvedla, že vytvořila zvláštní komisi pro přezkoumání svých strategických možností, včetně prodeje firmy. Podle listu The Wall Street Journal (WSJ) se teď vedení snaží prodej podniku urychlit. Dohoda o prodeji by tak podle WSJ mohla být hotova do listopadu.

Tagy: Blackberry

Zdroje: ČTK