Bitka motorkářů vyrazila policistům dech. Našli pistole, tyče, pálky i obušky

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Při potyčce motorkářů v Libině na Šumpersku, při které byl zavražděn v noci na neděli jeden z účastníků, zajistili policisté střelné zbraně, tyče, baseballové pálky, násady, ale i obušky. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová. Vyplývá z toho, že účastníci sporu byli na střet připraveni. Policisté po incidentu všechny účastníky zadrželi, ale po výslechu propustili. Nikdo dosud obviněn nebyl.

Motorkář

Motorkář,zdroj: ThinkStock

Policisté dnes uvedli, že při střetu byl zastřelen dvaačtyřicetiletý cizinec. Proti původním informacím policie rozšířila i počet zraněných na tři. "Při incidentu byli zraněni další tři občané naší republiky. Osmačtyřicetiletý a padesátiletý muž byl zraněn střelnou zbraní a jednačtyřicetiletý muž utrpěl zranění hlavy. Všichni byli hospitalizováni v nemocnici," uvedla Vlachová.

Jeden z postřelených mužů leží v olomoucké fakultní nemocnici. Měl střelné poranění břicha. "Je při vědomí, stabilizovaný a leží na úrazové jednotce intenzivní péče. Doba léčby se nedá zatím odhadnout," řekl dnes mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Po incidentu byli podle policie všichni přítomní zadrženi, identifikováni, podrobeni osobní prohlídce a výslechu. Poté však byli všichni postupně propuštěni. "Nikdo dosud nebyl obviněn. Komu zbraně patří, je předmětem šetření, budeme vyhodnocovat stopy z místa, bude to mravenčí práce," doplnila Vlachová. Počet účastníků mluvčí neuvedla, podle dostupných informací však šlo o desítky lidí. Již dříve policie uvedla, že se srazu zúčastnily osoby ze států střední Evropy.

Do Libiny kvůli střetu přijela zásahová jednotka z Moravskoslezského a Královéhradeckého kraje, policisté z Olomouckého kraje, terén monitoroval vrtulník, na místě byli také pyrotechnici, psovodi se psy i vyjednavači.

Policisté zatím příčinu konfliktu neuvedli, spekuluje se však o tom, že šlo o vyřizování účtů mezi členy české odnože motorkářského gangu Outlaws MC a tuzemských Hells Angels, kteří jsou v zahraničí často spojováni s organizovaným zločinem. Oba kluby zmiňuje v souvislosti s Olomouckým krajem i zpráva ministerstva vnitra o extremismu na území České republiky v roce 2012. Podle odborníků je to první podobný takto výrazný případ v České republice; za střetem mohl být boj o čest a dominanci.

Tagy: bitka motorkářů

Zdroje: ČTK