Bezdomovci v Brně chtěli po muži drobné, postřelil je. Policisté ho zadrželi

- Aktuality autor: red

Brněnští policisté zadrželi muže podezřelého z toho, že na konci června v podchodu pod hlavním nádržím v Brně postřelil dva bezdomovce. Konfliktu předcházela hádka, při níž nejspíš bezdomovci chtěli po muži drobné.

Když šestadvacetiletému mladíkovi kvůli incidentu s nimi spadlo na zem koupené jídlo, vytáhl zbraň a na každého bezdomovce jednou vystřelil. Policie ho obvinila ze dvou pokusů o vraždu a nedovoleného ozbrojování. Hrozí mu až 20 let vězení nebo výjimečný trest, řekli dnes policisté novinářům.

Vyučenému automechanikovi je 26 let a bydlí ve Velkém Meziříčí. V poslední době byl bez práce, živil se příležitostnými brigádami. Zbraň koupil nelegálně na Kutnohorsku. "Střet s bezdomovci byl náhodným incidentem, muži předtím spolu neměli žádný vztah," řekl kriminalista Luděk Blahák

Mladík se k činu přiznal. Předtím nebyl trestán. Podle Blaháka mají kriminalisté i důkaz založený na genetických testech - na místě střelby zajistili stopy a testy potvrdily, že je tam zanechal mladík.

Policisté po muži pátrali skoro měsíc, protože nepatřil k lidem pohybujícím se mezi bezdomovci v Brně. Pomohla jim i veřejnost. Zajistili také zbraň, kterou však mladík mezitím předal jinému člověku. Státní zástupce podal návrh na vzetí obviněného do vazby.

Tagy: soud policie Brno bezdomovci

Zdroje: ČTK