Berlusconimu hrozí další obvinění, tentokrát z plagiátorství

- Aktuality autor: Danica Klein

Bývalému italskému premiérovi Silviu Berlusconimu zřejmě hrozí další potíže s italskou justicí. Člen populární italské hiphopové kapely Articolo 31 jej viní z toho, že expremiér v nové hymně své strany použil slova jeho písně, a chce jej kvůli tomu ohlásit úřadům.

Znělku strany Lid svobody (PDL) její šéf Berlusconi představil tento týden. Podle italského performera Alessandra Aleottiho ale její text vykazuje nápadné podobnosti se slovy jeho písně Gente che spera (Lidé, kteří doufají) z roku 2002.

Podpora NDL se podle nedávných průzkumů pohybuje rekordně nízko. Strana by získala jen 22 procent hlasů a italský expremiér se ji v současnosti snaží přebudovat. Mimo jiné podle DPA přemýšlí o tom, že změní její název na Lidé svobody. "Jsme lidé svobody, lidé, kteří doufají, kteří bojují a věří v sen svobody," zní podle ANSA sporná část textu.

Berlusconi podal demisi loni 12. listopadu poté, co přišel o podporu ve vládní koalici. Pětasedmdesátiletý expremiér již stojí před soudem v několika případech. Zřejmě nejznámější z nich se týká obvinění, že platil za sex s nezletilou marockou tanečnicí Karimou Mahrúgovou alias Ruby a zneužil svých pravomocí k tomu, aby se to pokusil uchovat v tajnosti. V dalším z případů je obžalován z korupce svědka.

Minulý týden jej a jeho syna italská prokuratura obžalovala z daňových úniků při podnikání. Berlusconi ve všech případech pochybení popírá.

Čtěte více: Berlusconiho a jeho syna obžalovali z daňových úniků

Tagy: obvinění soud úřady berlusconi plagiátorství

Zdroje: ČTK