Bém přiznal, že zdolal nejvyšší horu Antarktidy

- Aktuality autor: red

Pražský primátor Pavel Bém zdolal nejvyšší vrchol Antarktidy Mount Vinson. Řekl to v úterý v pořadu Interview ČT24 na České televizi. Nesdělil ale, kdy výstup uskutečnil.

Podle spekulací médií však právě v Antarktidě trávil na přelomu roku svou dovolenou, o níž dosud odmítal cokoliv říci. Mount Vinson Bémovi chyběl k tomu, aby se dostal do elitní skupiny horolezců, kteří zdolali sedm nejvyšších hor všech světadílů - 7 Summits. 

Na otázku moderátorky pořadu Interview 24, zda mu chybí ve sbírce zdolaných hor také Mount Vinson, Bém odpověděl, že ne. "Bez jakýchkoliv spekulací - nechybí," řekl pražský primátor s úsměvem a dodal, že si "sám sobě něco slíbil". I tentokrát však odmítl sdělit o své dovolené cokoliv bližšího. 

O Bémově snaze pokořit nejvyšší vrchol Antarktidy se mluvilo už před rokem. Primátor tehdy uvedl pouze to, že byl na horách. Stejně na dotazy médií odpovídal pražský magistrát i tentokrát. 

Bém, který je znám svou láskou k horolezectví, zdolal nejvyšší horu světa Mount Everest na jaře 2007. Kvůli tomu nebyl dva měsíce v úřadě.

Za to si vysloužil kritiku pražských zastupitelů i některých lídrů ODS. Kritizoval ho i prezident a tehdejší čestný předseda ODS Václav Klaus. Záhy mu však poslal gratulaci. Primátor zdolal také nejvyšší vrchol Pamíru nebo nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley.

Dovolená na Antarktidě s dlouhým putováním a následným výstupem na Mt. Vinson je velmi drahá záležitost. Možná i proto se pražský primátor zdráhá sdělit o výstupu bližší podrobnosti.

Tagy: Antarktida Bém

Zdroje: ČTK