Bém chce žalovat Reflex za montáž s prasečím rypákem

- Aktuality autor: red

Pražský primátor Pavel Bém se chce obrátit na soud kvůli svému vyobrazení na titulní stránce lednového čísla časopisu Reflex, které ho znázorňuje s prasečím rypákem. Uvedl to server Aktuálně.cz.

Fotomontáž a článek "Poslední Pavla Béma chrocht" o poměrech na magistrátu označil za lživé, vulgární a lidsky nedůstojné. 

"Pan (šéfredaktor Reflexu Pavel) Šafr není pánbůh, aby si mohl dělat, co chce. Je vázán novinářskou etikou, svědomím i českým právním řádem. Poškozuje svým jednáním nejenom mě osobně, ale i téměř 20.000 zaměstnanců města i celou Prahu," řekl serveru Bém. 

Článek v Reflexu se zabývá korupcí na pražské radnici. Uvádí, že zde existuje "systém účelových spojenectví, osobních i obchodních vazeb, rozdělení moci a odpovídajících odměn".

Zdroje z magistrátu pak popisují konkrétní případy korupce při udělování výjimek z územního plánu nebo při rozhodování o případných změnách v územním plánu. V souvislosti s radnicí pak Reflex zmiňuje "podobenství o chlívu plném vesele chrochtajících prasátek u koryt plných pomejí". 

Jiný spor kvůli fotomontáži na přední straně Reflexu skončil ve čtvrtek, zatím nepravomocně, u pražského městského soudu.

Vydavatelství Ringier zažaloval středočeský hejtman a poslanec David Rath (ČSSD) kvůli karikatuře, která ho loni v únoru zpodobnila jako nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Požadovanou omluvu mu však soud zatím nepřiznal. Rath se chce proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Tagy: ODS reflex Bém

Zdroje: ČTK