Batman Bale navštívil v nemocnici oběti střelce z Denveru

- Aktuality autor: Danica Klein

Christian Bale, hvězda nového filmu o Batmanovi, navštívil v úterý v nemocnici sedm lidí, které při páteční premiéře v Denveru zranil běsnící střelec. Bale zároveň poděkoval lékařům za jejich péči, napsaly dnes agentury DPA a AP. Při pátečním masakru zahynulo v kině na předměstí Denveru v Auroře 12 lidí. Dalších 58 osob bylo zraněno, 11 z nich je stále v kritickém stavu.

Osmatřicetiletý držitel Oscara Bale pohovořil na klinice v Auroře se zraněnými, jejich lékaři a ošetřovateli asi půldruhé hodiny. Doprovázela ho i jeho manželka Sibi Blazicová. 
"Pro pacienty to bylo přínosné. Doufáme, že (tato návštěva) na ně bude mít léčivé účinky," uvedl podle DPA vedoucí kliniky Bill Voloch.

Bale již brzy po tragédii podle AP vyjádřil své zděšení nad činem: "Slova nemohou vyjádřit, jakou hrůzu cítím. Samozřejmě nemohu plně rozumět bolesti rodin obětí a jejich přátel, ale mé srdce je s nimi."

Při páteční premiéře filmu o Batmanovi v Denveru zabil čtyřiadvacetiletý James Holmes 12 lidí, zraněno bylo dalších 58 diváků. Muž plánoval čin dlouho dopředu, motiv je stále nejasný. V pondělí stanul Holmes poprvé před soudem, hrozí mu až trest smrti.

Čtěte více:

Vrah z Denveru uslyší obžalobu koncem měsíce

Tagy: tragédie nemocnice masakr

Zdroje: ČTK