Barták Johnovým náměstkem nebude, pozice bude zrušena

- Aktuality autor: red

Ministr vnitra Radek John (VV) se rozhodl, že nebude jmenovat bývalého ministra obrany Martina Bartáka (za ODS) svým náměstkem pro mezinárodní vztahy.

Pozici zruší, oznámil v tiskovém prohlášení Johnův poradce Jiří Reichl. John dal zrušení funkce do souvislosti s úspornými opatřeními. John v minulosti Bartáka kritizoval kvůli jeho aktivitám na ministerstvu obrany. 

"Jsem přesvědčen, že vzhledem k úsporným opatřením, které resort čekají v příštím roce, je to krok správným směrem. Místo náměstka pro mezinárodní vztahy mělo význam v době našeho předsednictví v Radě EU. Již se připravují kroky k přerozdělení kompetencí úseku pro mezinárodní vztahy. Tímto krokem se mimo jiné ušetří miliony korun ročně," uvedl k svému kroku John. 

Zamýšlené dosazení Bartáka do funkce náměstka vyvolalo v médiích negativní reakce. Úřad minulý týden informoval, že by měl převzít agendu mezinárodních vztahů. Premiér Petr Nečas (ODS) však vzápětí naznačil, že Bartákovo angažmá ve vedení ministerstva je nejisté a nechal vše na Johnovi.

Ministr pak na dotazy ohledně jejich možné spolupráce nereagoval. Ministerstvo dříve sdělilo, že Barták má být jmenován až po odvolání dosavadní náměstkyně Lenky Ptáčkové Melicharové.

Zdroje: ČTK