Babišovo hnutí Ano bude ode dneška lákat voliče předvolební kampaní

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Politické hnutí ANO miliardáře Andreje Babiše dnes odstartuje předvolební kampaň. Na pražském Senovážném náměstí představí volební lídry kandidátek v jednotlivých regionech a programové priority. ČTK to řekla mluvčí hnutí Radka Burketová. 

Andrej Babiš

Andrej Babiš,zdroj: isifa/Lidové noviny/VIKTOR CHLAD

Zahájení kampaně se spolu s Babišem zúčastní výrazné osobnosti politického uskupení - bývalý novinář Martin Komárek, první místopředsedkyně hnutí Věra Jourová, někdejší eurokomisař Pavel Telička, pedagog Jiří Zlatuška a herec Martin Stropnický

Podle Burketové přijdou i lidé, kteří jsou zodpovědní za jednotlivé oblasti politického programu. 

V pondělí zahájí hnutí ANO turné po regionech, kde se jeho zástupci budou představovat voličům. "Zahajujeme výjezdy v pondělí v Plzni. Bude se jednat o celodenní mítink zakončený besedou s občany," řekla Burketová. 

Po případném úspěchu v předčasných parlamentních volbách nechce hnutí ve Sněmovně spolupracovat s levicí. Své místo v politickém spektru vidí spíše od středu napravo. Kvůli rozdílným programům údajně nepřipadá v úvahu spolupráce s KSČM a zřejmě ani s ČSSD. Určité shody vidí ANO například s programem KDU-ČSL.

Tagy: předčasné volby 2013 hnutí Ano

Zdroje: ČTK