Babiš na sněmu ANO kritizoval koalici. Není prý bez podrazů

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 28. 2. 2015 13:32) - Aktuality autor: roj

Vládnout v koalici s jinými stranami je trošku jiné, než si hnutí ANO představovalo, přiznal jeho šéf Andrej Babiš na celostátním sněmu. Hnutí podle něj věřilo, že koalice je partnerstvím bez podrazu, ale zklamalo se. Kritizoval zejména sociální demokracii.

Andrej Babiš si postěžoval, že koalice není partnerstvím bez podrazů

Andrej Babiš si postěžoval, že koalice není partnerstvím bez podrazů,zdroj: Profimedia.cz

Andrej Babiš členům strany řekl, že dnes by při povolebních koaličních jednáních byl mnohem tvrdší a méně naivní. "Byli jsme noví, věřili jsme, že koalice je partnerství bez podrazu. Samozřejmě není tomu tak," řekl.

Pustil se hlavně do nejdůležitějšího partnera – ČSSD, která je podle něj typickým příkladem velké strany, proti nimž se ANO od začátku vymezovalo. "Je zatížena kontroverzní minulostí, je zvyklá přehnaně rozdávat z veřejných prostředků," prohlásil šéf hnutí. 

Kromě minulosti Babišovi na sociální demokracii vadí hlavně to, že chce zvyšovat daně. 

Straníkům si také postěžoval, že u obou koaličních partnerů, tedy i u KDU-ČSL, narazil například v diskusi o zákonech prosazovaných iniciativou Rekonstrukce státu. Zároveň uvedl, že ne všechny návrhy zákonů ze strany opozice jsou negativní a není tak důvod s opozicí na nich nespolupracovat.

"Byl to bojovný projev. Pan Babiš v podstatě řekl, že mu v koalici vadí koaliční partneři. Diskuse je ale potřeba k tomu, aby se našlo řešení. Ani my jsme nešli do koalice s nadšením, ale všechna ostatní řešení byla horší. Beru to spíš jako zahájení volební kampaně," řekl ČT předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Tagy: Česko hnutí Ano koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL stranický sněm hnutí ANO

Zdroje: ČTK