Babiš je šikovný pán, říká Gašparovič

- Aktuality autor: Alina Holušová

Slovenský prezident Ivan Gašparovič považuje šéfa hnutí ANO, ministra financí a podnikatele původem ze Slovenska Andreje Babiše za "šikovného pána". Slovenská hlava to prohlásila na tiskové konferenci na Pražském hradě. 

Slovenský prezident Ivan Gašparovič s českým kolegou Milošem Zemanem na Hradě

Slovenský prezident Ivan Gašparovič s českým kolegou Milošem Zemanem na Hradě,zdroj: Isifa.com

Gašparovič tak reagoval na přeřeknutí novinářky, která při dotazu zaměnila příjmení budoucího slovenského prezidenta Andreje Kisky za jméno šéfa české státní pokladny.

Na označení Andreje Babiše příštím slovenským prezidentem nejprve reagoval český prezident Miloš Zeman výkřikem: "Bože můj", k čemuž Gašparovič v žertu poznamenal: "Nějak vás straší Andrej Babiš. Jen teď nevím, jestli tím, že je Slovák, nebo tím, že je podnikatel?"

"Zřejmě je to šikovný pán, když dosáhl takový úspěch v České republice," dodal Gašparovič na adresu českého ministra financí a majitele holdingu Agrofert.

Slovenský prezident zahájil dnes svou rozlučkovou návštěvu České republiky. V polovině června ho po deseti letech v úřadě vystřídá podnikatel a filantrop Kiska, který zvítězil v březnových prezidentských volbách na Slovensku. Porazil tehdy současného sociálnědemokratického premiéra Roberta Fica, kterého Gašparovič veřejně podpořil.

Tagy: Slovensko Česko ČR prezident Andrej Babiš Ivan Gašparovič

Zdroje: ČTK