Babí léto končí, na horách bude zřejmě sněžit

- Aktuality autor: Jakub Procházka

S babím létem je nejspíš konec, víkend přinese déšť a ochlazení na maxima od deseti do čtrnácti stupňů Celsia. Vyjasnit by se mohlo až ve druhé polovině příštího týdne, na horách už by se mohl objevit první sněhový poprašek.

Chladný podzim je tady, hlásí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Ačkoliv tento týden začal astronomický podzim, slunečné a teplé počasí posledních dnů tomu nenasvědčovalo. V sobotu se už ale v Čechách zatáhne a rozprší, na Moravu pak sychravé počasí dorazí v neděli. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 14 stupňů Celsia, v noci bude o tři až šest stupňů méně. 

Od úterý počítají meteorologové s přeháňkami a nízkými teplotami

"Ještě v pondělí by mělo pršet na většině území, ale pomalu budou srážky slábnout. Od úterka počítáme s přeháňkami a nízkými teplotami," uvedla meteoroložka Barbora Tobolová z ČHMÚ. Ačkoliv právě na úterý 28.září se váže pranostika "Kolem svatého Václava nové léto nastává" následující dny přinesou oteplení jen lehce nad 15 stupňů, v noci bude jen kolem pěti. 

Konec příštího týdne už sice nepřinese výraznější oteplení, obloha by se však měla vyjasnit. "Na hřebenech severních hor se mohou dokonce přechodně objevit i sněhové vločky," upozornila meteoroložka.

Zdroje: ČTK