Až do pondělního rána hrozí v celé ČR silné bouřky

- Aktuality autor: red

Ode dneška až do pondělního rána hrozí v celé ČR silné bouřky s kroupami a nárazy větru. Intenzivní přeháňky udeří hlavně odpoledne a večer, spadnout může až 30 milimetrů srážek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes proto vydal výstrahu, přívalový déšť totiž může rozvodnit malé toky a zatopit níže položená místa.

Nebezpečí silných bouřek hrozí od dnešního poledne do pondělní šesté hodiny ranní. "Zejména v neděli se ojediněle vyskytnou i silné bouřky doprovázené především intenzivními srážkami s úhrny kolem 30 milimetrů, popřípadě také kroupami nebo silnými nárazy větru. V pátek je pravděpodobnost silných bouřek oproti zbytku území vyšší na Českomoravské vrchovině a ve východních Čechách," uvedl ČHMÚ.

Intenzivní přeháňky mohou rozvodnit i jindy suchá koryta řek nebo zatopit sklepy. Meteorologové také kvůli silnému větru doporučují, aby lidé zajistili okna a dveře a schovali zahradní nábytek.

Navzdory ošklivému počasí budou o víkendu panovat letní teploty šplhající až k 28 stupňům Celsia. Meteorologové očekávají, že padnou i některé teplotní rekordy. Studená fronta začne nad českým územím přecházet v noci na pondělí, kdy se ochladí na 19 až 23 stupňů. Ani v noci neklesne rtuť teploměru v příštích dnech pod deset stupňů.

Tagy: Praha počasí bouřky

Zdroje: ČTK