Autobus plný dětí havaroval v Belgii, pět mrtvých a pět v kritickém stavu

- Aktuality autor: Michal Polák

Polský autobus vezoucí údajně mladé Rusy a Ukrajince havaroval dnes ráno u belgického přístavu Antverpy. Nejméně pět osob nehodu nepřežilo, další pětice zraněných je v kritickém stavu. Agentuře AP to telefonicky sdělil belgický policejní důstojník Lode Hofmans. 

Havarovaný autobus

Havarovaný autobus,zdroj: Twitter

Přesnější údaj o celkovém počtu zraněných Hofmans neuvedl. Dodal ale, že potvrzeno je zatím těžké zranění dalších dvou cestujících a lehká zranění sedmi lidí. 

 

Havárie se stala v Ranstu a žádná další vozidla do ní podle prvních poznatků nebyla zapojena, řekl Hofmans. Autobus z dosud neznámých příčin prorazil dálniční svodidla, spadl z nadjezdu a převrátil se na bok. 

Podle Hofmanse vezl autobus s polskou poznávací značkou mladé Rusy z Volgogradu. Ve voze bylo podle něj v době nehody 42 lidí, většinou teenagerů a pár mladých krátce po dvacítce. 

O nehodě v Belgii informovala i polská zpravodajská stanice TVN24. Podle její zprávy bylo v autobuse 31 mladých Rusů a Ukrajinců ve věku 15 až 17 let a osm dospělých. Mezi pěti potvrzenými mrtvými jsou podle polské televize dva teenageři, dva dospělí členové jejich doprovodu a řidič. Autobus jel z Nizozemska do Antverp, uvedla TVN24.

Tagy: Belgie Antverpy nehoda autobusu

Zdroje: ČTK