Auto srazilo dvě děti předškolního věku, hrály si na chodníku. Obě zemřely

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 29. 5. 2013 18:43) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Dvě děti předškolního věku dnes odpoledne zabilo auto, které v Sobotce na Jičínsku vjelo na chodník. Příčiny nehody vyšetřuje policie, řekla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. 

Krátce před třináctou hodinou jel třiašedesátiletý řidič osobním vozidlem Škoda Fabia s naloženým přívěsným vozíkem ve směru od Staňkovy Lhoty do centra města. U rodinné vily nedaleko základní školy vjel z nezjištěných příčin na chodník a dále na travnatý pás, kde narazil do dětí, které vlekl několik metrů. "Poté ještě narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Felicia a v jízdě pokračoval dál po chodníku kolem základní školy, kde se po asi 140 metrech zastavil," uvedla mluvčí. 

Podle svědků na místě zemřeli dva bratři ve věku čtyři a šest let. "Bližší informace k obětem nehody nebudeme zveřejňovat," řekla mluvčí. Silnice byla v místě nehody zhruba tři hodiny uzavřená a motoristé museli místo tragédie objíždět po jiných cestách. U řidiče policisté nezjistili, že by před jízdou pil alkohol. 

Nehoda se podle soboteckého starosty Stanislava Tláška stala na poměrně přehledném úseku. "Je to velké neštěstí. Nepochopím, jak se řidič s tím autem mohl dostat na chodník," řekl Tlášek. Jednou z možností by podle něj mohla být zdravotní indispozice řidiče. Podle starosty bylo velkým štěstím, že se na chodníku před základní školou nikdo nepohyboval. 

Stejně tragicky skončila v Královéhradeckém kraji předloni nehoda, při které Jaroslav Novák přejel na přechodu v Hradci Králové dva malé chlapce. Oba sourozenci na následky zranění zemřeli. Okresní soud v Hradci Králové Nováka poslal na osm let do vězení za usmrcení a těžkou újmu na zdraví z nedbalosti a uložil mu desetiletý zákaz řízení motorových vozidel a ambulantní psychiatrické léčení. Krajský soud první verdikt v kauze zrušil, napodruhé už rozhodnutí potvrdil. Novák u soudu řekl, že si z nehody nic nepamatuje a tvrdil, že před nehodou cítil blížící se epileptický záchvat. Podle znalců se ale záchvat neprokázal.

Tagy: nehoda mrtvé děti

Zdroje: ČTK