Austrálie se bojí terorismu. Zpřísní zákony o přistěhovalectví

- Aktuality autor: roj

Austrálie si po útoku na kavárnu uvědomuje sílící nebezpečí ze strany islámských radikálů. Plánuje proto zpřísnit imigrační politiku a tvrdě zakročit i proti "domácím" extremistům.

Při prosincovém útoku na kavárnu v Sydney, během kterého zemřeli tři lidé včetně teroristy, Austrálie zpřísňuje imigrační zákony. Na snímku rodina jedné z oběti - manažera kavárny

Při prosincovém útoku na kavárnu v Sydney, během kterého zemřeli tři lidé včetně teroristy, Austrálie zpřísňuje imigrační zákony. Na snímku rodina jedné z oběti - manažera kavárny,zdroj: Profimedia.cz

Lidem podezřelým ze spolupráce či sympatizace s islamisty bude odebírat sociální dávky, odnímat australské pasy osobám s dvojím občanstvím bojujícím po boku teroristických organizací a omezí i jejich cestování do zahraničí.

"Počet zahraničních bojovníků roste, počet sympatizantů extremistů roste a počet potenciálních teroristů, včetně mnoha takových, kteří žijí mezi námi, roste také," odůvodnil opatření australský premiér Tony Abbott. 

Podle Abbota bojuje po boku radikálů z Islámského státu 90 Australanů a přímo v zemi aktivně podporuje džihádisty zhruba 140 lidí.

Opatření jsou reakcí na výzvy Islámského státu k útokům ve světě, zejména pak právě na Austrálii.

Tagy: Austrálie islamismus Islámský stát (IS) terorismus a násilí imigrační reforma

Zdroje: ČTK