Dnes je středa 17. června 2026., Svátek má Adolf
Počasí dnes 23°C Oblačno

Atentátník zabíjel v pákistánské mešitě

27. 3. 2009 – 11:54 | Zpravodajství | red

Atentátník zabíjel v pákistánské mešitě
zdroj: tisková zpráva
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Nejméně 48 lidí přišlo v pátek o život při útoku sebevražedného atentátníka během modliteb v mešitě v severozápadním Pákistánu. Oznámila to agentura AP.

Výbuch nálože, kterou měl útočník připevněnou na těle, způsobil zřícení mešity v Džamrúdu nedaleko hranic s Afghánistánem. Policie ze sutin vyprostila už 48 těl. Předpokládá se ale, že počet obětí není rozhodně konečný, protože mešita byla při tradičních pátečních modlitbách plná věřících. Počet zraněných zatím nebyl oznámen. Narůstající násilí v severozápadním Pákistánu přiživuje obavy o schopnost Pákistánu vypořádat se s aktivitami ozbrojenců fundamentalistického hnutí Taliban a teroristické sítě Al-Káida, jimž je přisuzována zodpovědnost i za útoky v sousedním Afghánistánu. V těchto hodinách se chystá prezident USA Barack Obama oznámit strategii, jejímž cílem bude likvidace Al-Káidy v Afghánistánu a Pákistánu a jejich tamních útočišť. Džamrúd leží v oblasti Chajbaru, kde ozbrojenci v posledních měsících zesílili útoky na kamiony se zásobami pro jednotky Spojených států a Severoatlantické aliance v sousední zemi. Situaci komplikuje, že jde o kmenová území, kde dochází ke krvavým střetům mezi kmenovými a militantními frakcemi.
Zdroje:

Předchozí článek

Mikulov: Římská expozice

Následující článek

Podle stomatologů vzniká 85 % zubního kazu v mezizubních prostorech

Nejnovější články