Atentátníci v Pákistánu rozstříleli autobus s věřícími, zemřelo 41 lidí

- Aktuality autor: roj

Na autobus s menšinovými šíitskými věřícími dnes v jihopákistánském Karáčí zaútočili atentátníci na motocyklech. Vozidlo zcela rozstříleli, zemřelo 41 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Během útoku zemřelo 41 lidí, další byli zraněni (ilustrační snímek)

Během útoku zemřelo 41 lidí, další byli zraněni (ilustrační snímek),zdroj: Profimedia.cz

Pákistánská televize oznámila, že v autobuse jelo asi 60 lidí a že mezi mrtvými je 16 žen. Na televizních záběrech bylo vidět růžový autobus prostřílený mnoha kulkami. 

Podle prvních zpráv zaútočilo nejméně šest ozbrojených mužů z jedoucích motocyklů. K akci se zatím žádná skupina nepřihlásila. 

Většina z 200 milionů Pákistánců vyznává sunnitský islám, pouze asi 20 procent se hlásí k šíitské větvi tohoto náboženství. Útoků na šíity v posledních letech přibylo. Nejkrvavější byl lednový pumový atentát v šíitské mešitě v jihopákistánském městě Šikarpur v provincii Sindh. Zahynulo při něm přes 60 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. K masakru se přihlásila sunnitská extremistická skupina Džundalláh, která vznikla odštěpením od pákistánského hnutí Taliban a která loni vyjádřila podporu Islámskému státu. 

Tagy: zahraničí Pákistán teroristický útok terorismus a násilí Sunnité a Šíité

Zdroje: ČTK