Armén dostal za střelbu v centru Prahy 13,5 roku

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Za postřelení dvojice rusky hovořících mužů v pražské Pařížské ulici v březnu 2008 má jít jedenatřicetiletý Armén Artur Amirchanjan na 13,5 roku do vězení.

Rozhodl o tom ve čtvrtek pražský městský soud, který muži uložil trest za pokus o dvojnásobnou vraždu, nedovolené ozbrojování a maření výkonu úředního rozhodnutí. Rozsudek zatím není pravomocný. 

Střílel na tři muže, jednoho nezasáhl

Na rohu ulic Pařížská a Kostečná, tedy v centru Prahy, se střílelo odpoledne 8. března 2008. Média tehdy psala, že případ zřejmě souvisel s vyřizováním účtů mezi příslušníky ruskojazyčné mafie.

Podle obžaloby zaútočil Amirchanjan, který nejprve vypálil nejméně dvě rány na dvaatřicetiletého muže a prostřelil mu levé předloktí. Poté přinejmenším dvakrát vystřelil na třiačtyřicetiletého muže, kterého však nezasáhl. Třetímu, pětadvacetiletému muži způsobil střelbou tříštivou zlomeninu stehenní kosti a průstřel levého i pravého bérce. 

Amirchanjan utekl, letos byl zatčen na Ukrajině

Amirchanjan údajně střílel nelegálně drženou zbraní. V době incidentu navíc vůbec neměl být na území České republiky - Obvodní soud pro Prahu 5 ho totiž v červnu 2004 potrestal vyhoštěním na dobu deseti let. 

Armén po činu zmizel a policie proti němu vedla trestní řízení jako proti uprchlému. Městský soud v Praze na Amirchanjana vydal mezinárodní zatykač, na jehož základě byl muž 26. února letošního roku zadržen na Ukrajině. Koncem června byl pak převezen do Česka, kde skončil ve vazbě. Amirchanjan popírá svou vinu. Tvrdí, že v době střelby vůbec nebyl v České republice.

Tagy: soud střelba Praha vrah

Zdroje: ČTK