Armáda dostane vytuněné vesty za 68 milionů

- Aktuality autor: str

Česká armáda objednala od uherskobrodské zbrojovky vesty, které dokážou zastavit i střepy. Zakázka na 2291 kusů přijde ministerstvo obrany na 68 milionů. 

Vestu, která vojáky umí ochránit i před střepinami, předvedl v České televizi Petr Vávra z vedení uherskobrodské zbrojovky

Vestu, která vojáky umí ochránit i před střepinami, předvedl v České televizi Petr Vávra z vedení uherskobrodské zbrojovky,zdroj: čt24

Armáda si vesty vyzkouší už za 30 dní. Celou dodávku pak obdrží na konci listopadu. Výběrové řízení, kterého se účastnilo šest firem, vyhrála Česká zbrojovka Uherský Brod. Přišla s nejlevnější nabídkou.

Neprůstřelné vesty vojáky ochrání před projektily do ráže 44 Magnum. Ve vyztužených místech si vesta poradí i průrazným střelivem 7.62x54 mm. Vesta vychází z produktové řady CZ Combat odzkoušené v Iráku a Afghánistánu. Materiál na výrobu pochází z Česka a dvou zemí NATO.

Česká zbrojovka vyrábí vesty od roku 2011. Od té doby jich dodala desítky tisíc. Používají je například policisté v Mexiku. Zakázka od ministerstva obrany je sice menší, pro zbrojovku však nese punc prestiže. 

Tagy: Česko armáda ČR česká vláda česká armáda armádní zakázky

Zdroje: ČTK