Anonym hrozil bratislavskému letišti bombou, to bylo evakuováno

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Bratislavské letiště Milana Rastislava Štefánika bylo ve čtvrtek odpoledne evakuováno kvůli hrozbě bombou, slovenská policie ale žádnou trhavinu nenašla. Řekl to policejní mluvčí František Peczár.

Anonym požadoval vyplacení peněz, podle serveru TVnoviny.sk chtěl milion eur (asi 24,6 milionu korun).

"Anonym oznámil prostřednictvím mailu, že pokud mu nebude vyplacena určitá suma peněz, tak letiště vybuchne," řekl Peczár. Letiště prověřili pyrotechnici s nasazením speciálně vycvičeného psa. Na místě zasahovali také hasiči a zdravotníci. 

Spoj do Prahy měl třicet minut zpoždění

Obdržení výhrůžného e-mailu potvrdila také mluvčí letiště Dana Madunická, obsah dopisu ale nezveřejnila. "Provoz letiště byl dočasně pozastaven," poznamenala. Letiště na svém webu oznámilo zpoždění dvou odletů naplánovaných okolo 15:00. Jeden z těchto zpožděných spojů byla linka Český aerolinií OK963 do Prahy, druhým pak linka na Sardinii. Kvůli výhrůžce nabral spoj do Prahy přes 30 minut zpoždění.

Největší letiště v zemi loni odbavilo okolo 1,7 milionu pasažérů. Společnost uzavřela loňský rok se ztrátou 2,7 milionu eur při tržbách 29,1 milionu eur. Cestující již několik měsíců využívají prostory nového odletového terminálu.

Tagy: Slovensko Bratislava letiště bomba Anonym

Zdroje: ČTK