ANO jedná o spolupráci s exšéfkou Transparency Krnáčovou

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Hnutí ANO jedná o spolupráci s bývalou ředitelkou Transparency International Adrianou Krnáčovou. V rozhovoru s to řekl šéf hnutí Andrej Babiš. Jednání potvrdila i Krnáčová. Babiš, který se má stát ministrem financí a vicepremiérem, by Krnáčovou rád získal buď pro podzimní senátní, nebo komunální volby.

Hnutí Ano 2011, Andrej Babiš

Hnutí Ano 2011, Andrej Babiš,zdroj: Isifa.com

"Jsme domluveni, že posílí naše řady," řekl Babiš. Na dotaz, zda by mohla být na kandidátce pro volby do Evropského parlamentu, uvedl: "Spíš na senátní nebo do komunálu. Mám zájem, aby nějaká známá a dobrá jména zůstala v Čechách." Zároveň potvrdil dřívější informaci, že evropskou kandidátku ANO povede bývalý eurokomisař Pavel Telička.

Jednání s ANO potvrdila i Krnáčová. "Hnutí ANO zpovzdálí pozoruji stejně jako ostatní strany a nepopírám, že plánuji letos vstoupit do politiky. Zvažuji, která cesta by byla nejlepší. Ale je pravda, že jsem s nimi jednala," řekla Krnáčová. Dodala, že nic není dohodnuto, protože musí nejprve získat české občanství. Krnáčová stejně jako Babiš pochází ze Slovenska.

Hnutí ANO podle Babiše hledá pro letošní volby i další osobnosti. "Do komunálních voleb budeme hledat spolupráci s dalšími lidmi, kteří chtějí něco změnit," uvedl Babiš. Hnutí by rádo spolupracovalo například s některými starosty či menšími hnutími.

ANO se podle Babiše v současnosti potýká s velkým zájmem o vstup do hnutí. Například do pražské organizace podle Babiše vstoupili mnozí bývalí členové ODS. "To je špatně, musíme to nějak řešit," dodal Babiš.

Tagy: Transparency International hnutí Ano

Zdroje: ČTK