Andělský Steve Jobs velebí Android v televizní reklamě

- Aktuality autor: Danica Klein

VIDEO. Značný rozruch vyvolala reklama odvysílaná v tchajwanské televizi, v níž místní herec imitující Steva Jobse, s andělskými křídly na zádech a svatozáří nad hlavou, vychvaluje vlastnosti tabletu s operačním systémem Android. Podle kritiků je reklamní spot vůči nedávno zesnulému zakladateli společnosti Apple, který se netajil svým pohrdáním k Androidu, neuctivý.

Jobse, oblečeného v typickém černém roláku a džínách, si v reklamě zahrál známý tchajwanský komik A-Ken. Propaguje v ní výrobek ActionPad tchajwanské firmy Action Electronics, který využívá zmíněný operační systém společnosti Google. "Chtěl bych vám představit novou generaci tabletů. Je úžasná," pronáší s úsměvem A-Ken v dvacetivteřinovém vystoupení.

V životopise Steva Jobse, který sepsal Walter Isaacson, bývalý šéf Applu označuje systém Android za "velkou krádež", protože podle něj šlo o kopii systémů iOS od Applu. "Utratím každý cent, co má Apple na účtech, a budu bojovat do posledního dechu, abych Android zničil. Jsem ochoten kvůli tomu rozpoutat i jadernou válku," uvedl Jobs podle Isaacsona v jednom z rozhovorů.

Reklama tchajwanské televize vyvolala na internetu převážně negativní reakce. Tchajwanský spisovatel Wu Žuo-čchüan ji odsoudil jako "plytkou". Podle něj svědčí o neúctě k rodině Jobse, který zemřel v říjnu ve věku 56 let.

"Možná není nic špatného na tom, že někdo napodobuje Steva Jobse, ale je nepatřičné, aby se za něj A-Ken vydával a přitom propagoval produkt jeho rivala," podotkl přispěvatel podepsaný "Sweetheart". Viceprezident firmy Action Electronics Sun I-min prohlásil, že jediným cílem reklamy je podpořit prodej a že nemá vyjadřovat neúctu.

Tagy: tchajwan reklama

Zdroje: ČTK